Zabawki interaktywne dla dzieci

Jerzy Biernacki
04.03.2021

Dziecko z dnia na dzień nabywa nowych umiejętności. Codziennie odkrywa i uczy się czegoś nowego. Na początku tej drogi wspierani są przez rodziców. To w ich gestii pozostaje zapewnienie optymalnych warunków rozwoju. Najważniejsze jest to, by przebiegał on naturalnie i harmonijnie. Świetnym uzupełnieniem tego są gry i zabawki edukacyjne oraz interaktywne. Na rynku występuje wiele różnych rodzajów, dlatego nie zawsze wybór ten jest najłatwiejszy. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Zabawka interaktywna - znaczenie

Zanim zostaną polecone najbardziej ciekawe propozycje dla dzieci warto wyjaśnić czym właściwie są zabawki interaktywne, co kryje się za tym pojęciem. Interaktywność powiązana jest z komunikacją. Tutaj zwraca się uwagę na dwukierunkowe oddziaływanie. Chodzi o to, że dziecko reaguje na zabawkę i ona odpłaca się mu tym samym. Zabawki te wpływają pozytywnie na rozwój każdego z poszczególnych zmysłów dziecka.

Robocik Bebo

To robot, który został zaprogramowany w trzech trybach takich jak taniec i ruch, nauka i gry oraz tworzenie własnej piosenki. Robocik tańczy, śpiewa. Wyposażony jest w przyciski umiejscowione na brzuchu i stopach. Zabawka ta będzie towarzyszyć dziecku na długo, rosnąc razem z nim. Z jej pomocą dziecko opanuje znajomość liter, kolorów, liczb oraz umiejętność muzykowania.

Miś Podróżnik

Miś opowiada historie z różnych miejsc na świecie. Wyróżnia się znajomością różnych piosenek i rymowanek, co sprawi, że i dziecko po czasie łatwo je przyswoi. Miś Podróżnik został wyposażony w zestaw składający się z 5 kart, na których zapisane są opowiadania z przeróżnych krain. Ponadto Miś ten jest zabawką językową, gdyż posługuje się dwoma językami, polskim i angielskim. Z jego pomocą dziecko bez trudu przyswoi pierwsze angielskie słówka.

Czytaj z Albikiem

Znana seria książek, gier i puzzli pod tytułem czytaj z albikiem wymaga użycia elektronicznego i mówiącego pióra Albik. Pióro kupowane jest oddzielnie bądź w zestawie z wybraną książką. Pasuje ono do wszystkich serii książek. Posiada funkcję nagrywania oraz można go używać jako odtwarzacza MP3 lub pamięci USB. W przypadku wystąpienia nowych publikacji wystarczy jedynie pobrać nowe, bezpłatne oprogramowanie. W książkach tej serii umieszczone zostały ikony, które uruchamiają oprogramowanie i rodzaj treści, jaki chcemy usłyszeć. Dziecko ma do wyboru treści podstawowe, rozszerzone, dźwięki, melodie oraz quizy sprawdzające wiedzę.

Globus interaktywny

Globus Interaktywny Premium od Clementoni przypomina z wyglądu tradycyjny globus, który służy do kręcenia i wodzenia palcem. Po głębszej analizie można dostrzec, że jest to model interaktywny. Wszystko to za sprawą podłączonego do niego komputerka. Zestaw został wyposażony dodatkowo w pióro optyczne, które można podłączyć do komputera i pobrać na niego interesujące fakty na temat wszystkich krajów. Informacje zostały pogrupowane na 16 obszarów takich jak kontynent, kraj, stolica, powierzchnia, populacja, waluta, język, region, teren, strefa czasowa, ciekawe fakty, typowe produkty, hymn narodowy, klimat, historia oraz rząd. Do wyboru jest również tryb przygody, który pozwala wejść w rolę odkrywcy i rozwiązać najciekawsze zagadki.

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.