„Kochanie, umieram!”, czyli jak poradzić sobie z przeziębionym facetem

Mateusz Rąbalski
28.09.2020

Przeziębiony facet to poważna sprawa – wie o tym każda kobieta, która żyje z mężczyzną pod jednym dachem i choć raz widziała go z lekką infekcją. Dla faceta katar może być zwiastunem niechybnej śmierci, a kaszel i podwyższona temperatura dobrymi powodami, by zacząć spisywać testament. Nasi panowie już tak mają, że bardzo źle znoszą przeziębienie. Jak sobie z tym poradzić, by nie oszaleć i nie doprowadzić do domowej awantury? Sprawdź kilka wskazówek.

Pożałuj go

Mężczyźni bardzo lubią zwracać na siebie uwagę i pewnie też dlatego tak „ciężko” przechodzą przeziębienie. Jeśli chcesz, aby nie zamęczył Cię swoim umieraniem, to od razu daj mu do zrozumienia, że rozumiesz jego cierpienia, że jest Ci go bardzo żal i że trzymasz kciuki za jego szybkie ozdrowienie. To powinno nieco uspokoić sytuację, bo facet osiągnie swój cel.

Zrób mu rosół

Rosół jest najlepszym spośród domowych sposobów na przeziębienie. W dodatku nie musisz poświęcić całego dnia, żeby go zrobić. Plusem jest też to, że garnek rosołu powinien wystarczyć na co najmniej dwa dni, a więc będziesz mieć z głowy gotowanie na dłuższy czas. Ponadto pokażesz swojemu facetowi, że się starasz i bardzo chcesz mu dogodzić w tym jakże trudnym czasie.

Każ zostać w łóżku

To sprytny sposób na to, aby z jednej strony faktycznie przyspieszyć leczenie przeziębienia, a z drugiej mieć chorego faceta z głowy. Powiedz mu, że skoro jest taki umierający, to bezwzględnie musi leżeć w łóżku. Jest właściwie pewne, że po 1-2 dniach znudzi mu się to do tego stopnia, że przestanie udawać obłożnie chorego.

Kup mu kilka gazet motoryzacyjnych na zapas

Mogą być też gazety o grach, programowaniu czy czymkolwiek innym, co tylko interesuje Twojego faceta. Taka lektura powinna mu wypełnić czas przez kilka dni, co z kolei pozwoli Tobie zająć się innymi, dużo ważniejszymi sprawami.

Zaplanuj sobie czas na własne sprawy i przyjemności

Chory facet jest zaopatrzony we wszystko, co może mu pomóc w szybkim powrocie do zdrowia? Świetnie. Teraz możesz już poświęcić więcej czasu sobie. Aby nie siedzieć w domu i nie słuchać tego stękania, idź do kosmetyczki, zrób sobie trening na siłowni, umów się z koleżanką. To pomoże Ci przetrwać okres męskiego przeziębienia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.