„On chyba oszalał!” Męskie fanaberie, które trudno jest zrozumieć kobietom

Mateusz Rąbalski
11.03.2020

Mężczyźni i kobiety bardzo rzadko mają identyczne pasje i zajawki. Trzeba to zaakceptować i wypracować taki kompromis, aby obojgu było dobrze w związku. Zawsze jednak mogą się pojawić kwestie mocno sporne – i najczęściej wychodzą one od facetów. Gdy on oświadcza Ci, że chce wydać sporo pieniędzy na jakąś fanaberię, będą Ci potrzebne duże pokłady cierpliwości. Przykłady znajdziesz w naszym poradniku.

Garnitur na miarę

To nieistotne, że Ty nigdy nie sprawiłaś sobie ciuchów na wymiar. Garnitur nie jest jednak zwykłym ciuchem. Dla Twojego mężczyzny posiadanie eleganckiego ubrania na indywidualne zamówienie może być kwestią ambicjonalną, ale też czysto biznesową. Gdy zobaczysz go w tym garniturze, sama stwierdzisz, że było warto – tylko nie patrz na rachunek.

Quad, motocykl lub inna motozabawka

Chyba każda kobieta popuka się w czoło, gdy usłyszy od swojego faceta, że ten planuje zakup quada, motocykla czy innej tego typu zabawki. Z Twojej perspektywy jest to zbytek i niepotrzebny wydatek, ale dla niego może to być świetny sposób na znalezienie sobie nowego hobby i odskoczni od codziennych obowiązków. Jeśli Wasz budżet domowy nie pęka w szwach, to taki zakup raczej nie zaszkodzi.

Wyjazd survivalowy

Survival jest bardzo męską rozrywką, której większość kobiet kompletnie nie czuje i nie rozumie. To nieistotne. Skoro Twój facet ma takiego konika, to nie rób mu wyrzutów, że zaplanował sobie wyjazd w dzicz, aby się sprawdzić. Na pewno nic mu się nie stanie, a jeśli miałoby to pomóc mu się odstresować, zapomnieć na chwilę o problemach w pracy i przywrócić mu uśmiech na twarzy, to tym lepiej dla Ciebie.

Konsola do gier

Nie jest znowu taka droga, więc jeśli naprawdę chce ją kupić, nie rób mu awantury. Nie ważne, że jest już po trzydziestce i nie powinien mieć w głowie takich „dziecięcych” zachcianek. Gra na konsoli świetnie relaksuje, a tego najwyraźniej mu potrzeba.

Samochód z mocnym silnikiem

„A ten jest niedobry?” – z góry odpuść sobie takie pytanie, skoro Twój facet już podjął decyzję o zmianie samochodu. Z kobiecego punktu widzenia zwykle najważniejsze jest to, aby auto było ekonomiczne, pomieściło całą rodzinę i bagaże, a przy tym bezawaryjne i bezpieczne. Faceci widzą to nieco inaczej. Jeśli jego zdaniem obecny samochód jest „mułowaty” i nie daje mu żadnej frajdy z jazdy, to będzie chciał go zmienić i żadną siłą nie odwiedziesz go od tego pomysłu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.