Po czym poznasz, że Twój facet jest hazardzistą?

Mariusz Siwko
26.03.2021

Uzależnienie od hazardu jest jednym z najbardziej destrukcyjnych. Wpływa nie tylko na psychikę nałogowca, ale też rujnuje domowe finanse. Jeśli więc podejrzewasz swojego męża/partnera o nałogową grę, np. u bukmachera, to powinnaś jak najszybciej na to zareagować i naciskać, aby poddał się terapii. Po czym jednak można poznać, że facet jest hazardzistą? Koniecznie zwróć uwagę na te sygnały.

Znikające pieniądze

Trudno o bardziej czytelny sygnał świadczący o tym, że Twój facet może mieć problem z hazardem. Jeśli dysponujecie wspólnym kontem, to koniecznie sprawdź, na co wydawane są z niego pieniądze – prześledź historię transakcji i szukaj tych realizowanych np. w firmach bukmacherskich.

Kupony w kieszeniach

Każdy hazardzista stara się zacierać za sobą ślady, ale prędzej czy później popełnia błąd. Regularnie przeglądaj kieszenie kurtki czy spodni w poszukiwaniu kuponów z zakładów bukmacherskich. Pamiętaj jednak, że hazardzista może też np. grać na giełdzie czy obstawiać wyniki wirtualnie – wyśledzenie takich form hazardu jest już trudniejsze.

Ciągle śledzenie notowań

Jeśli Twój facet non-stop siedzi z nosem w telefonie i widzisz, że ma odpalone notowania giełdowe lub bukmacherskie, to musisz zacząć się niepokoić. Jest to typowe zachowanie kompulsywne, które jednoznacznie wskazuje na uzależnienie. Porozmawiaj z nim o tym i zaproponuj terapię.

Znikające przedmioty z domu

Hazardzista ma tę przypadłość, że cały czas wierzy w możliwość wygranej. Jest święcie przekonany, że tym razem mu się uda, że ten zakład będzie szczęśliwy, że akcje tej spółki pozwolą mu dużo zarobić. Będąc przypartym do muru i nie mogąc już wydawać pieniędzy zacznie ich szukać w inny sposób, m.in. wyprzedając cenne przedmioty. Jeśli Twój facet w ostatnim czasie sprzedał swoje ukochane kolumny głośnikowe czy konsolę, a w dodatku tego z Tobą nie konsultował, to coś tutaj ewidentnie nie gra.

Zarywanie nocy

W dobie Internetu hazardziści mogą realizować swój nałóg praktycznie przez całą dobą, bo zawsze gdzieś na świecie są jakieś rozgrywki czy notowania giełdowe. Jeśli więc zauważyłaś, że Twój facet nie wracana noc do łóżka lub wstaje, a następnie siedzi z nosem w telefonie, to w grę może wchodzić właśnie hazard.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.