Twój facet nie chce nic robić w domu? Zaplanuj mu aktywną sobotę

Krzysztof Jagielski
27.10.2020

Sobota w większości domów jest takim dniem roboczym. Planujemy sobie wtedy sprzątanie, a właściciele domów mają jeszcze na głowie prace ogrodowe. Pisząc krótko: jest dużo na głowie i o całkowitym relaksie nie ma mowy. Jeśli do tej pory cały sobotni rozgardiasz był na Twojej głowie, a Twój facet w tym czasie np. „pykał” na konsoli czy rzekomo porządkował papiery, to czas z tym skończyć. Na najbliższą sobotę przygotuj mu bardzo aktywny plan. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Udrożnienie odpływów

Zatkane odpływy są bardzo frustrujące, bo brzydko z nich pachnie, a do tego bardzo wolno spływa nimi woda. Dlatego w najbliższą sobotę kategorycznie zażądaj od swojego faceta, aby się tym zajął. Nie jest to trudne, ale sama nie masz na to czasu. Niech się więc wykaże.

Wyszorowanie fug w łazience

To ciężka, fizyczna robota, której nie powinnaś wykonywać sama, skoro masz pod ręką partnera. Pokaż mu, jak powinien się za to zabrać, a następnie zostaw w łazience na godzinkę. Efekt powinien być bardzo dobry. Pamiętaj, że mężczyźni są z natury zadaniowcami i lubią takie wyzwania. Poza tym szorowanie fug jest o tyle fajne z męskiego punktu widzenia, że przynosi szybkie i spektakularne efekty.

Wysprzątanie garażu/piwnicy

Typowo męskie zajęcie, które – w przypadku zaniedbania tego obowiązku – może zająć Twojemu facetowi nawet całą sobotę. Jeśli bardzo marudzi, to pozwól mu zabrać ze sobą jedno piwo – to powinno poprawić mu humor. Poproś, aby wysprzątał garaż lub piwnicę porządnie, zwracając uwagę na liczne pajęczyny, wyrzucając niepotrzebne rzeczy, ścierając kurze i porządkując odkładane byle jak przedmioty. Fajnie by było, gdyby udało się robić takie porządki co najmniej raz w miesiącu.

Umycie skórzanych mebli

Jeśli macie w domu skórzaną tapicerkę, to z pewnością dobrze wiesz, jak dużo siły wymaga jej dokładne wyczyszczenie. To zajęcie dla faceta, który przecież też na co dzień korzysta z tej kanapy. Niech zatem chwyci za szmatkę, miskę z wodą z dodatkiem mydła (to najprostszy i najlepszy sposób), a następnie zabierze się do szorowania. Zejdzie mu co najmniej godzina, ale efekt powinien być bardzo dobry.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.