Chcesz zrobić naprawdę dobre selfie? Unikaj tych typowych błędów

Kultura selfie, bo tak chyba możemy już mówić o tym zjawisku, wciąż ma się bardzo dobrze. Miliony osób codziennie wrzucają do sieci swoje „słitfocie”, po części w celu zaspokojenia ambicji, po części dla sławy lub po prostu dla zgrywy. Nie ważne, co Cię motywuje. Musisz pamiętać o elementarnych zasadach, dzięki którym jedne selfie wyglądają naprawdę fajnie, a inne powinny jak najszybciej zostać usunięte z sieci. Przede wszystkim staraj się unikać tych błędów, o których przeczytasz w naszym poradniku.

Patrzenie się w ekran

To bardzo częsty błąd, który popełniają nawet tzw. celebryci. Podczas robienia selfie koniecznie patrz się w obiektyw aparatu. Zdjęcie będzie o wiele lepsze, a przede wszystkim w miarę naturalne. Wykonaj prosty test. Zrób sobie takie samo selfie najpierw ze wzrokiem utkwionym w ekran telefonu, a następnie w obiektyw. Sama się przekonasz, które wyszło lepiej.

Fragment wyciągniętej ręki na zdjęciu

Staraj się, aby na selfie nie było widać Twojego przedramienia. Jeśli masz z tym problem, to zainwestuj w kijek, dzięki któremu z łatwością przyjmiesz odpowiednią pozycję i zrobisz zdjęcie z ciekawej perspektywy.

Nie zasłaniaj obiektywu

Oczywistość, ale warto o niej przypomnieć. W sieci jest mnóstwo selfie, które zostały zepsute tylko dlatego, że autor zasłonił część obiektywu palcem.

Nie używaj flesza

Pamiętaj, że lampa błyskowa w smartfonie daje naprawdę słabe i nieprzyjemne dla oka światło ledowe. Należy z niej korzystać tylko w wyjątkowych sytuacjach, a robienie selfie taką nie jest. Zamiast flesza postaraj się znaleźć inne źródło światła. Może to być np. lampa sufitowa, lampka biurkowa (najlepiej wówczas użyć blendy w postaci zwykłej kartki papieru położonej na blacie), neon, latarnia uliczna. Wszystko będzie lepsze niż flesz.

Odpowiednia kompozycja

Pamiętaj, że o jakości selfie świadczy nie tylko uroda modelki, ale też tło. Rób autoportrety w takich miejscach, aby na drugim planie panował względny porządek. Tło powinno fajnie zgrywać się z tematem zdjęcia. Nie pokazuj całemu światu bielizny wiszącej na suszarce czy brudnych naczyń na blacie.

Nie za blisko

Robienie sobie selfie telefonem umieszczonym niemal przy samej twarzy, to naprawdę słaby pomysł. Nie dość, że Twoja buzia wyda się bardziej wypukła, to jeszcze na zdjęciu będzie widać wszystkie niedoskonałości Twojej urody.

Brudny obiektyw

Przed zrobieniem selfie koniecznie przetrzyj obiektyw miękką ściereczką lub czyścikiem do okularów. Dzięki temu na zdjęciu nie będzie widać nieestetycznych refleksów czy mgiełki z brudu.

Proste? W takim razie do dzieła! Przekonaj się, że dzięki tym podstawowym radom Twoje selfie będą o wiele lepsze!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.