Depilacja laserowa bikini - jak robić to skutecznie i bez podrażnień?

Krzysztof Jagielski
14.09.2023

Depilacja laserowa nie bez przyczyny cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia i jest obecnie zabiegiem powszechnie dostępnym. Z jej pomocą z powodzeniem usuwa się włoski z różnych partii ciała, także z okolic bikini. Wiele osób zastanawia się jednak, czy taki zabieg to dobry pomysł. To przecież strefa bardzo delikatna. W dzisiejszym artykule przyglądamy się więc temu, jak wykonać depilację laserową bikini skutecznie i bez podrażnień. Czytaj dalej i dowiedz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zanim bliżej przyjrzymy się usuwaniu owłosienia z okolic bikini, warto krótko wspomnieć o tym, na czym właściwie polega depilacja laserowa. Otóż zabieg ten – jak wskazuje sama jego nazwa – wykonywany jest przy pomocy specjalnego lasera i służy pozbyciu się niechcianych włosków. W procedurze naświetla się wybrany obszar ciała wiązką laserową. Energia emitowana przez laser jest pochłaniana przez barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych, czyli melaninę. Skutkuje to zniszczeniem włosa wraz z cebulką, dzięki czemu skóra długo pozostaje gładka.

Warto zaznaczyć, że procedurę depilacji laserowej dostosowuje się indywidualnie do każdego klienta. Znaczenie ma przy tym głównie kolor włosków i karnacja, a także kondycja skóry. Na najlepsze efekty można liczyć w przypadku włosków ciemnych i grubych, czyli takich, jakie znajdują się najczęściej w okolicach bikini.

Dlaczego warto wykonać depilację laserową bikini?

Usuwanie owłosienia z okolic bikini ma wymiar zarówno praktyczny, jak i estetyczny. Wiele osób odczuwa bowiem związany z nimi dyskomfort lub zakłopotanie. Pozbycie się niechcianych włosków pozwala wówczas poczuć się pewniej i może korzystnie wpływać na higienę. Owłosienie można jednak usunąć na wiele sposobów – dlaczego warto więc zdecydować się na depilację laserową?

Otóż ma ona kilka istotnych zalet. Po pierwsze rozwiązuje problem niechcianych włosków na długi czas – pod tym względem znacznie przewyższa inne dostępne metody. Po drugie odpowiednio wykonany zabieg pozwala uniknąć częstych przy innych sposobach usuwania owłosienia podrażnień i wrastających włosków. Depilacja bikini wykonana laserem jest więc w dużej mierze wygodna – pozwala oszczędzić czas i daje długotrwałe efekty.

Depilacja laserowa bikini – płytka czy głęboka?

Co ciekawe, depilację laserową bikini wykonuje się na dwa sposoby. Różnią się one przede wszystkim wielkością obszaru, z którego usuwane są włoski. Tym sposobem wyróżnia się depilację bikini płytkiego i głębokiego. Co to oznacza w praktyce?

Depilacja bikini płytkiego obejmuje obszar wokół bikini, czyli strefę wokół bielizny. To wariant, który zapewnia naturalny wygląd, a jednocześnie pozwala zredukować liczbę włosów. Często decydują się na niego osoby, które nie chcą usuwać wszystkich włosków, ale zależy im na poczuciu komfortu i świeżości.

Depilacja laserowa bikini głębokiego, którą nazywa się także depilacją brazylijską, obejmuje większy obszar i pozwala pozbyć się wszystkich włosków z okolic stref intymnych. Może obejmować zarówno wargi sromowe, jak i okolice krocza czy skórę między pośladkami. Na tę metodę decydują się osoby, którym zależy na efekcie całkowitego wydepilowania, choć oczywiście istnieje możliwość pozostawienia np. wąskiego paseczka włosków.

Skuteczna i bezpieczna depilacja laserowa bikini – co musisz wiedzieć?

Depilacja laserowa bikini jest zabiegiem bezpiecznym, jednak powinna zostać wykonana przez osobę z odpowiednimi kwalifikacjami. Jeżeli myślisz o jej wykonaniu, postaw na profesjonalny salon, który cieszy się dobrymi opiniami. Co ważne, choć efekty depilacji są zwykle widoczne już po pierwszym zabiegu, to dla optymalnych rezultatów procedurę wykonuje się w seriach – wynika to ze specyfiki wzrostu włosków. Kwestię możliwości przeprowadzenia zabiegu i szacowanych efektów warto omówić indywidualnie ze specjalistą. Niektóre salony, w tym np. LaserDelux, oferują w tym zakresie bezpłatną konsultację.

Pamiętaj, że choć depilacja laserowa bikini jest zabiegiem bezpiecznym, to – jak wszystkie zabiegi – ma swoje przeciwwskazania. Warto się z nimi zapoznać, a w razie wątpliwości omówić je z wykonującym procedurę specjalistą.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie