Fitness kontra Freestyle – który styl jest dla Ciebie?

Antoni Kwapisz
24.09.2021

Jazda na rolkach to nie tylko sport. To także doskonały sposób spędzania wolnego czasu, który może przerodzić się nawet w styl życia. Wybierając rolki, nie wystarczy stwierdzić tylko, który model podoba się nam najbardziej. Sprzęt powinien być wysokiej jakości i dopasowany do stylu jazdy, który preferujesz. Wśród wielu propozycji znajdziesz rolki fitness oraz freestyle. Które wybrać, aby jeździło się nam jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie?

Jazda rekreacyjna oraz fitness

Do jazdy po miejskich alejkach i parkach nie potrzebujesz specjalnych szkoleń czy treningów. To świetna odskocznia od codzienności, która zapewnia doskonałą zabawę. Do uprawiania jazdy rekreacyjnej wystarczą rolki, które powinny być dobrze dopasowane do stopy i zapewniać komfort, kask i ochraniacze. Jeśli lubisz nieco prędkości, wybierz rolki fitness. Ciągły ruch, który zapewnią, to nie tylko przyjemność, ale i ogrom korzyści zdrowotnych, w tym między innymi poprawa kondycji czy też wzmocnienie mięśni nóg. Rolki dla kobiet przeznaczone do jazdy fitness są nieco mocniejszej budowy od tych, do jazdy rekreacyjnej. Dobrym wyborem będą rolki marki Rollerblade czy Powerslide – modele produkowane przez te firmy znajdziesz w sklepie roooolki.com. Nie zapomnij też o obowiązkowym kasku i ochraniaczach!

Urban skating, czyli freestyle

Dynamiczna jazda bogata w niespodziewane manewry połączona z wykorzystaniem manufaktury miejskiej? To właśnie freestyle, czyli inaczej urban skating. Jest to twórcze podejście do wcześniej wyuczonych tricków i wprowadzenie ich w przestrzeń miejską. Do ich wykonania użyć można praktycznie wszystkiego – schodów, krawężników, barierek. Charakterystyczne dla urban skating są ślizgi, wyskoki i wybicia. Nie jest to prosty styl jazdy i wymaga profesjonalnego przygotowania, wielu ćwiczeń, sporo cierpliwości, a także bardzo dobrego sprzętu. Najlepszy sprzęt do jazdy na rolkach znajdziesz w sklepie roooolki.com.

Rolki freestyle’owe wykorzystać można również do efektownego slalomu, czyli jazdy między słupkami połączonej z wykonywaniem efektownych figur. Wymaga to doskonałej precyzji i długich treningów. Rolki możesz wykorzystać do jeszcze dwóch konkurencji. Pierwszą z nich jest high jump, która polega na jak najwyższym podskoku. Druga to free jump, gdzie oceniana jest jakość i atrakcyjność skoku.

Jazda na rolkach przyniesie Ci wiele korzyści, a przede wszystkim będzie aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Wybierz odpowiedni sprzęt i ćwicz swoje umiejętności. Poczuj wiatr we włosach i relaksuj się podczas przyjemnej jazdy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.