Jak przygotować włosy do skupu i ile można na nich zarobić?

Antoni Kwapisz
03.06.2022

Posiadasz długie i zadbane włosy, które chcesz ściąć? Jeśli tak zastanów się nad oddaniem ich do skupu włosów. Będzie trzeba spełnić kilka warunków, ale zapewne warto. Nie dość, że dostaniesz za nie niezłą sumkę pieniędzy, to jeszcze możesz pomóc osobom, które mają problemy z własnymi włosami.

Ile można dostać za naturalne włosy?

Skup włosów przyjmuje włosy zarówno stacjonarnie, jak i drogą wysyłkową, zapłatę otrzymuje się w zależności od formy przekazania – przelewem lub do ręki. Przy wycenie brana jest pod uwagę długość, jakość oraz waga włosów. Cennik za włosy naturalne niefarbowane wygląda następująco:

  • włosy o długości od 30 cm do 44 cm – od 1500 do 3000 złotych za kilogram;
  • włosy za 45 cm do 54 cm – od 3500 do 5000 za kilogram;
  • włosy o długości 55 cm do 69 cm – od 5000 do 6500 za kilogram;
  • natomiast włosy 70 cm oraz dłuższe – cena jest ustalana indywidualnie, nawet 12 tysięcy złotych za kilogram.

Jeśli włosy są farbowane, skupowane są od długości 40 cm, a zapłatą za nie jest połowa ceny bazowej, oczywiście w zależności od jakości włosów. Przy wycenie włosów może być brane pod uwagę:

  • sposób ścięcia włosów;
  • metoda ich wycieniowania;
  • kolor włosów.

Czy wszystkie włosy przyjmowane są do skupu?

Najchętniej skupowane są włosy naturalne, które nigdy wcześniej nie były poddawane zabiegom chemicznym, tak jak farbowaniu lub rozjaśnianiu, a ich długość powinna przekraczać 35 cm. Włosy, które trafiają do skupu, zostały najczęściej pozyskane od dzieci oraz młodzieży. Taki włos jest w doskonałym stanie, końcówki nie są rozdwojone, a farba nie była na nie nakładana tak jak i rozjaśniacz. Zanim zdecydujesz się na sprzedaż włosów do skupu, zapoznaj się z warunkami, jakie musisz spełnić.

Przygotowanie włosów do skupu

Przede wszystkim włosy muszą zostać umyte i dobrze wysuszone. Zanim weźmiesz się za przygotowywanie ich do ścięcia, należy podzielić je na pasma, od 8 do 12 pasm na głowie, w zależności od jej wielkości. Przygotuj wcześniej gumki recepturki, bo już w tym momencie będą potrzebne. Każde pasmo włosów musi zostać dokładnie zabezpieczone gumką recepturką w kilku miejscach, tak aby powstały małe kucyki. To bardzo ważne, by włosy nie wysypywały się z pasemek. Następnie ostrymi nożyczkami należy uciąć pasemka, mniej więcej 2 cm powyżej gumki od strony głowy. Wystarczy zrobić jedno cięcie i nie ma potrzeby wyrównywania ich, skupwlosow24.pl zrobi to na miejscu. W dalszej kolejności pasemka trzeba zawinąć dokładnie w papier, może być to ręcznik papierowy bezzapachowy, ale koniecznie sprawdź, czy włosy są dobrze wysuszone. Powinno się je układać w jedną stronę i na koniec włożyć do środka karteczkę z oznaczeniem nasady włosów.

Włosy zostaną wykorzystane w perukach, dopinkach, przy przedłużaniu lub zagęszczaniu fryzur. Warto zadbać o własne włosy, może komuś w potrzebie będą mogły długo służyć.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.