Jak wybrać dobry kurs czy szkolenie fryzjerskie? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Krzysztof Jagielski
22.01.2021

Fryzjer lub fryzjerka… zawód, który wymaga ciągłego śledzenia trendów, doskonalenia swoich umiejętności i pasji. Jeżeli już pracujesz w tej branży, z pewnością to wiesz, a jeżeli dopiero zaczynasz, wkrótce się o tym przekonasz. Podstawą dobrego fryzjerstwa jest chęć poszerzania swojej wiedzy i udział w kursach fryzjerskich. Tych na rynku jest bardzo dużo. Jak zatem wybrać dobre szkolenie? Oto kilka wskazówek.

Szkolenia fryzjerskie - na co zwrócić uwagę?

1. Program szkolenia fryzjerskiego

Wybierając szkolenia fryzjerskie, przede wszystkim należy określić, czego chcesz się nauczyć i co przyda się w Twojej codziennej pracy. Kursy mają różne poziomy - są kierowane do początkujących i zaawansowanych fryzjerów. Jeżeli w danej technice debiutujesz, warto poznać jej solidne podstawy. Dobre szkolenia bardzo często posiadają także pewne bonusy - możesz na nich zdobyć nie tylko wiedzę fryzjerską, ale również tę związaną z komunikacją. Nie od dzisiaj wiadomo, że fryzjer powinien mieć dobry kontakt z klientami.

2. Kto organizuje i prowadzi kurs fryzjerski

Upewnij się, że szkolenie, w którym chcesz wziąć udział, poprowadzą profesjonaliści. Tylko od ludzi z wiedzą i dużym doświadczeniem dowiesz się najwięcej. Istotne jest to, aby potrafili przekazać informacje teoretyczne, ale także, a nawet przede wszystkim zaprezentowali swoje umiejętności w praktyce. Renomowane szkoły i studia dbają o to, aby zaprosić do współpracy osoby, które są cenione w branży fryzjerskiej.

3. Jakość sprzętu fryzjerskiego na szkoleniach

Praktyka to bardzo ważny aspekt fryzjerstwa. Kursy powinny dawać możliwość przećwiczenia tego, czego się na nich dowiesz. Warto sprawdzić, czy na zajęciach będziesz mieć dostęp do profesjonalnego sprzętu, akcesoriów fryzjerskich i kosmetyków. Nie bez znaczenia jest również miejsce, gdzie spotkają się uczestnicy kursu. Pomieszczenie powinno być przede wszystkim przestronne, aby każdy z kursantów mógł swobodnie wykonywać zadania na modelach.

4. Tanie szkolenie - czy to się opłaca?

Dobre kursy fryzjerskie kosztują. Nie brakuje jednak tzw. atrakcyjnych ofert. W przypadku tanich kursów bardzo często organizatorzy nie zapewniają odpowiedniego sprzętu. To Ty musisz zadbać o wszystkie narzędzia i materiały. Może też okazać się, że tani kurs to w rzeczywistości krótkie szkolenie z minimalną liczbą godzin. Znaczenie ma także liczba uczestników. W mniejszych grupach nauka idzie szybciej i łatwiej, dlatego i na to należy zwrócić uwagę przed ostatecznym opłaceniem tańszego kursu.

5. Opinie innych kursantów

Dobrym źródłem informacji o konkretnym szkoleniu są osoby, które już wzięły w nim udział. W internecie z łatwością znajdziesz opinie na temat rozmaitych szkoleń. Przejrzyj branżowe fora internetowe lub porozmawiaj ze znajomymi fryzjerami. Na pewno udzielą Ci cennych wskazówek. Doświadczone szkoły i studia cieszą się sporym zainteresowaniem. Bywa i tak, że wolne miejsca na ich kursach szybko znikają. To dowód na to, że są na naprawdę wysokim poziomie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.