Komu potrzebne są pomoce do integracji sensorycznej?

Mateusz Rąbalski
28.07.2021

Co to znaczy sensoryka?

Sensoryka to odbiór wszelkich bodźców zewnętrznych za pomocą zmysłów. Wrażenia te trafiają do mózgu, gdzie są odpowiednio przetwarzane, a następnie powodują kolejne działanie. Sama sprawność zmysłów nie zapewnia jeszcze równowagi sensorycznej. Problem ten jest szczególnie ważny w rozwoju dziecka, co nie oznacza, że nie dotyczy również osób dorosłych. Pomoce do integracji sensorycznej są użyteczne zarówno dla najmłodszych jak i dla dojrzałych osób. Pomagają wyeliminować takie zjawiska jak nadwrażliwość na ruch i dotyk, na światło i hałas, problemy z koncentracją, chroniczne zmęczenie, problemy z uczeniem się czy z koordynacją ruchów. Warto zastanowić się czy nie potrzebujemy głębokiego relaksu i wyciszenia. Być może okaże się, że przy pomocy prostych i nieskomplikowanych sprzętów zrelaksujemy się skutecznie i podniesiemy swój komfort życia.

Jak wybierać pomoce do integracji sensorycznej?

Są to przedmioty wyjątkowo proste. Oferowane przez intibag.eu pomoce do integracji sensorycznej wykonane są całkowicie z naturalnych materiałów. Nie maja żadnych elementów elektronicznych, pozbawione są również części metalowych takich jak guziki, spinki czy zamki błyskawiczne. Nie mają również szwów. Wykonane są materiału opantentowanego jako Second Skin,a wypełnione hypoalergicznymi łuskami gryki. Ich twórcy postawili na naturalny komfort, kojące zmysły barwy i doskonałą jakość. Produkty intibag.eu znalazły już liczne grono odbiorców w Polsce i poza jej granicami. Są całkowicie bezpieczne dla dzieci, można też polecić je osobom ze skłonnościami do alergii. Na stronie intibag.eu można zapoznać się z przykładami ich stosowania i wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie. Na blogu intibag.eu można przeczytać wiele interesujących artykułów poruszających temat integracji sensorycznej.

Jak korzystać z pomocy do integracji sensorycznej?

Są to nie tylko przedmioty przeznaczone do konkretnych ćwiczeń czy czynności. Mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne meble i posłużyć jako wygodna kanapa, fotel czy stanowisko do zdalnej pracy przy komputerze. Wzbogacą przestrzeń przeznaczoną do zabawy w pokoju dziecinnym. Można korzystać z nich w czasie relaksu, wspomagają też rehabilitację i fizjoterapię. Są wskazane dla osób praktykujących jogę, uczących się tańca i wszystkich, którym zależy na poprawie kondycji fizycznej i psychicznej. Wszelkiego rodzaju pufy, worki i dziuple to pomoce do integracji sensorycznej z których wszyscy mogą skorzystać, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.