Letni czas na zmiany czyli remont w domu

Mariusz Siwko
05.07.2021

Jak na złość to akurat lato jest tym czasem, gdy najlepiej wykonywać wszelkie prace remontowe w domu. Sprzyja im dobra pogoda oraz czas wyjazdów naszych pociech.

Lato kojarzy nam się nieodparcie z urlopowymi wyjazdami. Jednak to także czas remontów i zmian – również w domu. Dlaczego to najlepszy moment?

Po pierwsze długi dzień umożliwia dłuższą pracę, a ciepła pogoda sprzyja suszeniu ścian i farb. Wakacje to także czas wyjazdów dzieci na obozy i kolonie, a jak wiemy remonty zawsze łatwiej wykonywać gdy w domu mniej domowników.

O ile zmiany w życiu bywają wyzwaniem i stanowią wyjście poza strefę komfortu, to zmiany remontowe zazwyczaj cieszą, nastrajają pozytywnie i dodają energii. Remonty są potrzebne nie tylko dlatego, że z racji zużycia mebli, ścian itd. są konieczne. Czasem potrzebujemy zmiany, niezależnie od jej rozmiaru. Wystarczy często drobna ewolucja by dać nam satysfakcję na dłuższy czas. Możemy zmienić kolor wystroju, zmienić meble, zmienić zasłony lub kolor ścian, a będziemy czuli się jak w zupełnie innym miejscu.

Jeśli mowa o ścianach, można zamiast zmieniać kolor sięgnąć po rozwiązania zupełnie odmienne, jak np. fototapeta. Może ona optycznie powiększyć mieszkanie i sprawić, że każdego dnia widzimy w domu las, a może morze, jezioro lub góry. Szeroki wybór fototapet znajdziemy w Dekohaus.

Zmiana mebli, zwłaszcza jeśli obecnie posiadane są już zniszczone, również stanowi sporą rewolucję. Możemy pójść w kierunku jasnego stylu skandynawskiego, albo w kierunku stylowego ciemnego drewna. Zależy to oczywiście od naszych preferencji. Styl skandynawski ostatnio stał się popularny, więc jeśli chcemy być oryginalni, proponuję inne rozwiązania dostępne w designerskich salonach.

Warto przy okazji pomyśleć o wystroju okien – zasłony, rolety, a może firany? Duży wybór wzorów i formatów pozwala na rewolucję w pomieszczeniu.

Oczywiście remont nie byłby remontem gdybyśmy pominęli podłogę. Jeśli mamy podłogę drewnianą, warto ją wycyklinować i polakierować lub poolejować. Przy okazji można zmienić listwy przypodłogowe, które stanowią dużą ozdobę, której nie sposób nie zauważyć.

Remonty są potrzebne i skutecznie wpływają na nasze samopoczucie, chociaż nadwyrężają portfel. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie dysponujemy sporym funduszem, a chcemy dokonać zmiany – wystarczy dodać kilka detali, zmienić kilka drobiazgów, a nasze wnętrze również może zyskać zupełnie inny wygląd i cieszyć nasze oczy.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.