Nebulizator membranowy vs wiosenne infekcje

Maciej Piwowski
16.02.2022

Wiosną i latem sięgaj po dobry nebulizator

Nebulizacja to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia różnych dolegliwości w naszym układzie dróg oddechowych. Lekarze zalecają nebulizację szczególnie jesienią i zimą, kiedy powietrze spowija smog, jednak równie dobrze jest inhalować się wiosną i latem. W tym czasie bowiem jesteśmy narażeni na uczulenia i alergie wziewne, a co za tym idzie, również przeziębienia, ale dlaczego tak właściwie chorujemy wiosną i latem?

Wiosenne powietrze jest zdradliwe. Temperatury z dnia na dzień osiągają wyższe wskaźniki, a my, jak wiadomo, nie lubimy się przegrzewać. Chowamy więc zimowe kurtki i płaszcze do szafy na rzecz letnich kurtek, czy też bluz. Wiosną temperatury mogą naprawdę zaskoczyć, jednego dnia może być ciepło, innego zaś mróz ściśnie tak mocno, że nie obejdzie się bez ciepłego szalika, czapki i rękawiczek. Jeżeli źle ocenimy sytuację, jest duże prawdopodobieństwo, że się rozchorujemy już w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny. Nikt nie lubi chorować, jednak jest to niestety nieuniknione. Na ratunek przychodzi nebulizator membranowy, taki jak, np. Nebulizator AeroGo.

W jaki sposób nebulizator membranowy ma mi pomóc?

Na przeziębienie możemy chorować całym rokiem. Takie czynniki, jak pyłki roślin, nagłe zmiany temperatur, zły ubiór, czy też obniżona odporność po zimie powodują, że nasz organizm stara się, jak może, aby zwalczyć chorobę. Objawami tych starań, może być ból głowy, katar, kaszel, plwocina i inne. Gdy pojawiają się pierwsze oznaki przeziębienia, sięgajmy po nebulizator. Jest to urządzenie, które służy do podawania płynnych leków w postaci aerozolu, czyli inaczej mgiełki. Inhalacje wykonuje się drogą wziewną przez usta. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia uporczywych dolegliwości w dolnym i górnym odcinku dróg oddechowych, zwłaszcza u małych dzieci.

Czym charakteryzuje się nebulizator z membraną?

Jest kilka różnych rodzajów nebulizatorów, jednak najbardziej funkcjonalny okazuje się, wspominany już wcześniej, nebulizator membranowy. Przy jego pomocy można podawać większość leków przeznaczonych do nebulizacji. Można ją wykonywać zarówno w przypadku mokrego, jak i suchego kaszlu. Samo urządzenie charakteryzuje się tym, iż wewnątrz ma cienką, wibrującą membranę, przez którą przeciska się lek. W rezultacie, powstaje mgiełka, którą wdychamy poprzez ustnik lub maseczkę. Ta nowoczesna terapia inhalacyjna jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Nebulizacja pomaga choremu:

  • rozrzedzić zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę oraz ją wykrztusić,

  • nawilżyć drogi oddechowe,

  • udrożnić zatkany nos,

  • poradzić sobie z uporczywym kaszlem.

Wiosną powinniśmy cieszyć się, że w końcu przyszedł czas na schowanie kurtek zimowych do szafy. Przeziębienie nie powinno nam w tym przeszkodzić, dlatego wybierajmy skuteczne metody radzenia sobie z tym niewygodnym stanem i zaopatrujmy się w takie urządzenia, jak nebulizatory właśnie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie