Rower mtb damski - zacznij dbać o swoją sylwetkę

Mariusz Siwko
28.04.2023

Ruch to zdrowie – jazda na rowerze jest cool

Wraz z rozpoczynającą się wiosną, każda kobieta nabiera ochoty na spędzanie czasu aktywniej. Zimą oraz jesienią gdy na zewnątrz dominuje śnieg czy deszcz chęć do ćwiczeń szybko mija. Wykorzystaj okres wiosny oraz lata maksymalnie i ciesz się piękną sylwetką. Chęci już są, świadomość tego jak ruch wpływa na Twoje ciało też. Pytanie brzmi, co z rowerem? Jaki rower będzie najlepszy aby móc rozpocząć przygodę i uprawiać amatorskie kolarstwo?

Regularne treningi na rowerze mają pozytywny wpływ dla Twojego zdrowia, kondycji oraz sylwetki. Poleca się ten typ sportu osobom, które pragną wyjść z domu na świeże powietrze a także spędzić miło czas. Kolejną korzyścią dla zdrowia związaną z jazdą na rowerze jest wspomożenie pracy układu oddechowego. Każda, uprawiana regularnie, aktywność fizyczna zwiększa pojemność płuc, dzięki temu więcej tlenu dostarcza się do organizmu.

Piękna sylwetka jeżdżąc na rowerze? To możliwe

Jest wiele sposobów na odchudzanie, dbanie o sylwetkę to ciągły proces. Na początek najlepiej zacząć od krótkich przejażdżek na rowerze, jednakże warto pamiętać, by ich minimalny czas wynosił 30 minut. Jest to bardzo ważna zasada, ponieważ dopiero po tym czasie, organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową.

Jeśli szukasz innego rozwiązania treningu na rowerze to warto poznać interwały. Dobra kondycja fizyczna to nagroda, którą otrzymasz przy regularnych treningach. Taki rodzaj wysiłku fizycznego polega na przeplataniu krótkich okresów intensywnego wysiłku ze znacznie dłuższymi okresami umiarkowanego wysiłku.

Jaki rower wybrać?

Rower MTB damski to świetna propozycja dla każdej kobiety, która potrzebuje roweru na każdą okazję. Rower górski (MTB), który został stworzony z myślą o jeździe w terenie po niestabilnym podłożu. Wyposażony jest on zwykle w szerokie opony i amortyzatory. Wyodrębnia się kilka podtypów rowerów górskich. Najpowszechniejszy z nich jest rower MTB, który przeznaczony jest do jazdy turystycznej.

Tego typu rower świetnie zachowa się również po miejskich terenach takich jak trasy rowerowe, chodniki, ulice oraz ścieżki w parku. Rewelacyjnie sprawdzają się podczas miejskich, jak i leśnych wycieczek.

Zwróć uwagę na koła, kierownicę, rozmiar ramy oraz siodełko. Rowery MTB damskie różnią się wyglądem od męskich. Są one dopasowane do postury kobiet, dzięki temu jazda na rowerze będzie bardziej komfortowa. Bez względu na to, czy jedziesz po stromej i wyboistej leśnej ścieżce, czy spieszysz się do pracy, poruszając się na naszym rowerze górskim dla kobiet po asfalcie, bez wątpienia osiągniesz sukces, o którym od dawna marzysz

Rowery górskie damskie – sprawdź je

Typowy „góral” sprawdza się po wielu terenach. Jest to mocny rower a jednocześnie zwinny. Wybierając damski rower MTB zapewnisz sobie wysoki komfort i dynamikę jazdy. Nadaje się dla amatorów jak i wyczynowców szukając profesjonalnego sprzętu. Każda kobieta, która znajdzie czas na wypad rowery samodzielnie, z przyjaciółmi czy z rodziną będzie zadowolona z roweru damskiego MTB.  Spośród wielu zalet damskich rowerów MTB warto wymienić chociażby niezwykle solidne materiały, z których wykonany został sprzęt. Dzięki temu są w stanie wytrzymać obciążenia i szarpnięcia nawet przy dużych prędkościach.

Sklep, który pomoże Ci wybrać idealny rower MTB

Sklep internetowy NSRSport to wyjątkowe miejsce, gdzie z pewnością znajdziesz swój wymarzony rower. Z miłości do sportu, oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu. Poza pojazdami dostępnymi w stałej sprzedaży, które wyróżnia przystępna cena, proponujemy także atrakcyjne zniżki i promocje, dzięki którym wybrane modele rowerów MTB można nabyć jeszcze taniej.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie