Spektakularny lifting bez skalpela! czyli procedura z wykorzystaniem HIFU | jaka jest różnica pomiędzy HIFU a HIFU 3D? | dla kogo jest HIFU 3D?

Antoni Kwapisz
05.10.2021

Technologia HIFU w języku angielskim oznacza high - intensity focused ultrasound, tłumacząc to na język polski znaczy skupioną wiązkę fali dźwiękowej o dużym natężeniu. To innowacyjna i zarazem nowoczesna metoda oferowana przez gabinety medycyny estetycznej. O nowości w medycynie estetycznej zapytaliśmy specjalistę z gabinetu La source.

Jaka jest różnica pomiędzy HIFU a HIFU 3D?

- Różnica pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest znacząca. Technologia HIFU wykorzystuje jedynie jedną linię co wpływa na długość wizyty oraz jego mniejszą skuteczność. W większości przypadków maszyny do HIFU pracują jedynie na głębokościach 1,5mm, 3mm i 6mm przez co możliwości tej maszyny są ograniczone względem obszaru procedury.

- Natomiast HIFU 3D wykorzystuje aż 11 linii przez co sama procedura trwa krócej oraz zaistniałe efekty są bardziej spektakularne i utrzymują się do nawet 2 lat! Zaawansowana technologia HIFU 3D pracuje na 8 różnych głębokościach 1,5mm, 3mm, 4,5mm, 6mm, 8mm, 10mm, 13mm i 16mm, dzięki czemu znajduje swoje zastosowanie także na okolice ciała. Urządzenie to skutecznie liftinguje, napina i zagęszcza oraz usuwa tkankę tłuszczową i cellulit.

Czy wasz gabinet oferuje usługę z wykorzystaniem HIFU 3D?

Tak, oferujemy usługę z wykorzystaniem technologii HIFU 3D

https://lasource.pl/oferta-gabinetu-medycyny-estetycznej-poznan-centrum/hifu-3d-spektakularny-lifting-bez-skalpela-medycyna-estetyczna-poznan/

Na czym polega wykonanie HIFU 3D ?

HIFU 3D opiera się na wykorzystywaniu skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, która w sposób punktowy i kontrolowany na wybranym obszarze ciała powoduje poparzenia.

Wzrost temperatury do nawet 60 - 70 stopni Celsjusza wewnątrz tkanek powoduje jej uszkodzenie a następnie dochodzi do rozpoczęcia się szeregu procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze. Zwiększa się produkcja włókien białkowych - kolagenu i elastyny, które są niezbędne w naszej skórze w celu utrzymywania prawidłowego napięcia i elastyczności.

Jakie są etapy wykonania HIFU 3D?

Na samym początku przed wszystkimi etapami przeprowadzany jest wywiad ze specjalistą, który musi wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Dopiero po dokładnym i szczegółowym wywiadzie można przejść do poszczególnych etapów procedury HIFU 3D.

Etap I - dokładne oczyszczenie miejsca poddanego kuracji HIFU 3D (wykonanie demakijażu).

Etap II - nałożenie na skórę żelu sprzęgającego, który jest konieczny dla zapewnienia prawidłowej penetracji wiązki fali ultradźwiękowej w głąb skóry.

Etap III - w tym etapie przechodzi się już do głównego działania. Specjalista przykłada głowicę i uwalnia impulsy fali ultradźwiękowej. Czas trwania pojedynczej kuracji wynosi około 1 godziny w zależności od obszaru na którym wykonywany jest HIFU 3D.

Etap IV - na zakończenie nakładany jest specjalny preparat, który łagodzi i jednocześnie nawilża obszar po przeprowadzonej procedurze.

Po wykonaniu HIFU 3D nie potrzeba okresu rekonwalescencji. Poza zaczerwienieniem, które może się pojawić bezpośrednio po i utrzymywać się kilka godzin, nie powinny występować inne skutki niepożądane. W miejscach delikatnych, bardzo wrażliwych - jak podbródek może wystąpić delikatne zasinienie, które ustępuje w ciągu kilku dni. 

Dla kogo jest HIFU 3D?

Metoda skierowana jest dla osób, które zmagają się z wiotką, pozbawioną napięcia skórą. Dla tych, którzy chcą poprawić owal twarzy. Ich celem jest uzyskanie liftingu bez działań chirurgicznych. Nowoczesna technologia HIFU 3D nie tylko radzi sobie z wiotką i luźna skórą ale też z problem nadmiaru tkanki tłuszczowej - w skuteczny sposób eliminuje ją z organizmu poprzez punktowe jej uszkodzenia.

Warto zaznaczyć, że HIFU 3D nie jest wykonywany wyłącznie na obszar twarzy. Swoim zakresem obejmuje również całe ciało.

Podsumowując do wskazań HIFU 3D zalicza się:

  • utracony owal twarzy
  • brak jędrności skóry
  • zwiotczała skóra po porodzie lub utraty dużej masy ciała
  • odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • modelowanie sylwetki

Jakie są przeciwskazania do HIFU 3D?

W każdej procedurze, nawet nieinwazyjnej wyróżnia się określone przeciwwskazania. W kwestii HIFU 3D są to choroby nowotworowe, choroby serca, padaczka, problemy skórne, otwarte rany, stosowanie leków przeciwzapalnych, niewyrównana cukrzyca. Kuracja ta nie jest wskazana dla osób z rozrusznikami serca, metalowymi implantami w obszarze wykonywania HIFU 3D oraz dla kobiet w ciąży, karmiących piersią.

Natomiast w przypadku ostrzykiwania skóry twarzy kwasem hialuronowym lub botoksem należy poczekać minimum 4 tygodnie aby móc wykonać na ten obszar HIFU 3D.

Jak długo utrzymują się efekty po zastosowaniu HIFU 3D?

Rezultaty uzależnione są od ilości wykonanych kuracji. Najczęściej określa się, że w przypadku zdrowego organizmu rezultaty utrzymują się od 12 do 24 miesięcy. Już kilka dni po wykonanej metodzie można zauważyć niewielkie zmiany w postaci napięcia, zagęszczenia skóry. Jednakże na ostateczny efekt należy poczekać do około 2 - 3 miesięcy. Związane jest to z procesami regeneracji i przebudowy zachodzącymi w skórze.

Czy warto udać do gabinetu medycyny estetycznej na procedurę HIFU 3D ?

Procedura HIFU 3D jest jedną z najlepszych metoda w walce z wiotką, luźna, pozbawioną napięcia skórą. Mowa tutaj o uzyskaniu liftingu bez użycia skalpela. Odmładza, wygładza zmarszczki i rozświetla skórę. Metodą tą nie tylko uzyskuje się efekt napięcia skóry ale również prowadzi do eliminacji komórek tłuszczowych, tym samym sylwetka staje się smuklejsza i wymodelowana. Bezkonkurencyjnymi cechami, o których należy wspomnieć jest fakt, że HIFU 3D nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest bezinwazyjny i charakteryzuje się długotrwały okres utrzymywania się efektów. 

Poprzez posiadanie przez HIFU 3D kartridży (głowic) o różnej głębokości działania w głąb skóry znakomicie dopasuje się do wybranych części ciała oraz potrzeb.

Dostrzegając wszystkie zalety urządzenia HIFU 3D można śmiało powiedzieć, że warto poddać się niniejszej procedurze.

Specjalista gabinetu La source | mgr. Karolina Pacyga

 

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.