Tanie taxi w Warszawie. Jak nie przepłacać za kursy?

Krzysztof Jagielski
24.01.2019

Korzystanie z taksówek w Warszawie może być związane z wysokimi cenami. Są jednak sposoby na to, aby zapłacić za usługę jeszcze mniej niż zwykle!

Chociaż ceny usług taksówkarskich w Polsce są na dość niskim poziomie w porównaniu z cenami w innych krajach Europy, to jednak i tak nieuważny podróżujący może zapłacić u nas za dojazd sporą cenę. Warszawa to miasto, w którym turyści, a także sami mieszkańcy często korzystają z taksówek. Dzięki nim można wygodnie dotrzeć na lotnisko, na dworzec, dojechać na imprezę lub korzystać z nich w podróży służbowej. Jak zapłacić wtedy za kurs jak najmniej?

Wybieraj prawdziwe taxi

Co jakiś czas możemy usłyszeć o osobach oszukanych na usługach transportu w Warszawie. Dotyczy to przede wszystkim przypadku tak zwanych fałszywych taksówek, czyli osób, które podszywają się pod prawdziwe taxi. Fałszywe taxi to tak naprawdę nie taksówka, ale samochód świadczący usługi przewozu, którego kierowca nie musi stosować się do przepisów dotyczących taksówek – także tych związanych z kosztami przejazdu. W związku z tym dojazd nawet na krótkim dystansie może kosztować wtedy krocie! Aby nie narazić się na takie niebezpieczeństwo, warto wiedzieć, jak rozpoznać prawdziwą  taxi w Warszawie. Samochód musi mieć odpowiednie oznaczenia – numer boczny, herb stolicy, identyfikator kierowcy, cennik. Gdy ich nie posiada, lepiej po prostu do niego nie wchodzić.

Podlicz cenę za kurs

W Warszawie obowiązuje uchwała, która określa maksymalne ceny za usługi taksówkarskie. Wiele korporacji proponuje jednak przejazdy w jeszcze niższych cenach. Warto wiec sprawdzić, kto oferuje je najtaniej. W internecie można znaleźć specjalne rankingi, które prezentują, ile zapłacimy za taxi w Warszawie. Dodatkowe informacje można znaleźć również na stronach internetowych korporacji taksówkarskich. Wiele z nich udostępnia także swoim klientom specjalne aplikacje na smartfony, które pozwalają na zamówienie taksówki i obliczenie kosztów kursu. W ten sposób możemy z góry przygotować się na taki wydatek.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.