Czym jest serum?

Mariusz Siwko
30.11.2022

Jak większość kobiet masz w swojej kosmetyczce i w łazience różne kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Podstawę stanowi oczywiście krem nawilżający na dzień i na noc. Ciekawym uzupełnieniem może być serum, które kojarzy się ze specjalistycznym i bardzo kosztownym kosmetykiem, a w rzeczywiście może po nie sięgać każda z nas. Dowiedz się, czym jest serum i jak je stosować.

Co to jest serum?

Serum to kosmetyk zawierający silnie skoncentrowane substancje aktywne o działaniu nawilżającym i odbudowującym skórę. Idealnie sprawdza się do pielęgnacji cery, zwłaszcza zmęczonej i dojrzałej. Serum dobiera się ściśle pod kątem potrzeb swojej skóry. Na rynku znajdziemy kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery trądzikowej, objętej zmarszczkami czy przebarwieniami.

Rada

Wybierając serum dla siebie zawsze kieruj się potrzebami Twojej cery.

Jak wybrać serum dla siebie?

Ważnym kryterium wyboru serum jest typ posiadanej skóry. I tak:

  • Jeśli masz cerę tłustą, to wybierz produkt zawierający wyciągi roślinne oraz kwasy o działaniu złuszczającym.
  • Jeśli masz cerę dojrzałą, to postaw na serum o działaniu antyoksydacyjnym, zawierające witaminy A, C oraz E.
  • Do skóry z przebarwieniami zaleca się stosowanie serum zawierającego kwas kojowy czy kwas azelainowy.

Jak stosować serum?

Serum zawsze nakładamy na dokładnie oczyszczoną cerę i czekamy, aż całkowicie się wchłonie. Następnie stosujemy ulubiony krem na dzień lub na noc. Należy pamiętać o tym, że serum nie jest alternatywą dla kremu, a jedynie uzupełnieniem pielęgnacji.

Dodatkowo radzimy pamiętać, że istotna jest pora aplikacji serum. Wszystko zależy od rodzaju kosmetyku. Serum z retinolem czy kwasami złuszczającymi należy stosować wieczorem, natomiast serum z kwasem hialuronowym czy witaminą C wybieramy na dzień.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie