Depilacja laserowa pach – ile zabiegów trzeba wykonać?

Antoni Kwapisz
04.05.2022

Depilacja laserowa pach należy do zdecydowanie najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem lasera (ustępuje pod tym względem tylko nogom). Szczególnie panie chcą się w ten sposób pozbyć szybko odrastających włosków, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia nie tylko estetyki, ale też higieny czy po prostu wygody. Wybierasz się na depilację laserową pach i chcesz wiedzieć, ile zabiegów trzeba wykonać? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Standardowa liczba zabiegów depilacji laserowej pach

W większości gabinetów i salonów kosmetycznych/kosmetologicznych otrzymasz informację o konieczności przeprowadzenia czterech zabiegów. Jest to takie optimum, które pozwala rzeczywiście uzyskać oczekiwany przez klientkę efekt i pożegnać niechciane włoski na wiele lat. Zabiegi przeprowadza się oczywiście w odstępach czasowych – mniej więcej co 5-6 tygodni.

Świetne efekty już po dwóch zabiegach

Mamy również dobrą informację dla niecierpliwych pań. Bardzo dobre, widoczne gołym okiem i wyczuwalne pod palcami efekty powinnaś zobaczyć po poddaniu się już dwóm sesjom depilacji laserowej. Nie daj się natomiast zwieść. Nie jest to wcale dobry moment, aby zrezygnować z kolejnych zabiegów i zaoszczędzić kilkaset złotych. Aby efekty były trwałe, to cała procedura musi zostać zakończona tak, jak zaplanowała to kosmetyczka.

U niektórych pań potrzebne mogą być dodatkowe zabiegi

Zdarza się to dość rzadko, natomiast faktycznie są panie, u których cztery zabiegi depilacji laserowej pach nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Najczęściej jest to spowodowane specyfiką włosów, a przede wszystkim ich jasnym kolorem. W takiej sytuacji doświadczona kosmetyczka z góry uprzedzi Cię, abyś przygotowała się na dodatkowy zabieg (może nawet dwa).

Wiele zależy też od klasy sprzętu

Na koniec trzeba podkreślić, że skuteczność depilacji laserowej jest ściśle uzależniona od jakości użytego lasera. Dlatego przy wyborze konkretnego salonu lub gabinetu kieruj się przede wszystkim rekomendacjami dotychczasowych klientek, najlepiej tych, które znasz i sama widziałaś u nich efekty depilacji. Uważaj natomiast na zbyt pięknie brzmiące oferty obiecujące pozbycie się włosków np. już po dwóch zabiegach, w dodatku za bardzo atrakcyjną cenę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.