Dlaczego to zimą należy częściej odwiedzać gabinet kosmetologiczny?

Krzysztof Jagielski
12.01.2022

Z zabiegami kosmetycznymi i kosmetologicznymi jest trochę tak, jak z ćwiczeniami na siłowni. Przypominamy sobie o nich dopiero wiosną, gdy wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny i wiemy, że trzeba będzie zacząć odsłaniać więcej ciała. Tymczasem to właśnie zima jest tym okresem, w którym należy szczególnie intensywnie dbać o swoją skórę. Dlaczego warto teraz częściej zaglądać do gabinetu kosmetologicznego? Poznaj najważniejsze argumenty.

Przesuszone powietrze

To poważny problem dla Twojej skóry, zwłaszcza cery, ponieważ przesuszone powietrze przekłada się również na niedobory wody w organizmie. W efekcie Twoja skóra staje się szorstka, jest podatna na podrażnienia, traci blask, nabiera ziemistego koloru. Można sobie z tym poradzić stosując skuteczne zabiegi nawilżające, które dobierze dla Ciebie doświadczona kosmetolog.

Wysokie zanieczyszczenie powietrza

W ostatnich latach na popularności zyskują zabiegi kosmetyczne z kategorii anti-pollution. Stanowią one doskonałą odpowiedź na problem zanieczyszczonego powietrza, z którym kontakt nie pozostaje bez wpływu na stan skóry. Toksyny znajdujące się w smogu niszczą komórki organizmu, co przekłada się również na wygląd, może powodować występowanie różnych chorób dermatologicznych oraz ogólne pogorszenie kondycji skóry i włosów.

Nasilenie się dermatoz

Jeśli cierpisz na nawracające dermatozy, to na pewno zauważyłaś, że nasilają się one właśnie w okresie zimowym. Ma to związek z częstymi i gwałtownymi wahaniami temperatury, wystawieniem skóry na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach. Zaradzi temu doświadczona kosmetolog, która dobierze dla Ciebie odpowiednie zabiegi regeneracyjne o działaniu przeciwzapalnym.

Zaburzenie gospodarki witaminowej i hormonalnej w organizmie

Zimą jest to typowy problem, szczególnie dotykający kobiety. Nieprzypadkowo właśnie o tej porze roku zauważasz nawrót trądziku, przetłuszczanie się skóry, pojawienie się krost, zwiotczenie skóry oraz pogorszenie stanu włosów i paznokci. Wszystko to wskazuje na konieczność wzbogacenia diety o składniki mineralne i witaminy, a także poddawania się zabiegom wspierającym odbudowę skóry i jej naturalnej warstwy lipidowej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.