Dlaczego warto moczyć stopy w kąpieli piwnej?

Krzysztof Jagielski
08.11.2023

Piwo nie kojarzy się z zabiegami kosmetycznymi, tymczasem warto wiedzieć, że ten popularny napój może mieć bardzo pozytywny wpływ na skórę i poszczególne partie ciała. Sukcesywnie na popularności zyskuje prosty zabieg moczenia stóp w kąpieli piwnej. Sprawdź, dlaczego warto spróbować.

Efekty kąpieli piwnych

Moczenie stóp w piwie to znakomity zabieg dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju infekcjami skórnymi, zmęczeniem stóp oraz zrogowaceniem naskórka. Bezpośrednimi efektami takich kąpieli mogą być:

  • Zmiękczenie skóry;
  • Pozbycie się zrogowaciałego naskórka z pięt;
  • Rozjaśnienie paznokci;
  • Pozbycie się bakterii i innych drobnoustrojów;
  • Zmniejszenie obrzęku stóp;
  • Ograniczenie potliwości stóp;

Jak wykonać taki zabieg?

Kąpiele w piwie to bardzo prosty zabieg, który z powodzeniem można przeprowadzić w domowej łazience czy nawet w salonie, choćby podczas wieczornego oglądania serialu. Do przygotowania kąpieli potrzebujesz jedynie miski, dwóch ręczników, butelki piwa (w temperaturze pokojowej), soku z cytryny i dwóch łyżeczek miodu.

Wszystkie składniki zmieszaj w misce, a następnie włóż do kąpieli stopy i zostaw na około 15 minut. Po tym czasie wyjmij stopy z miski, użyj pumeksu i opłucz skórę letnią wodą. Wysusz czystymi ręcznikami i zostaw stopy do wyrównania temperatury na kolejny kwadrans.

Zabieg warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie