Henna do rzęs – jak nałożyć ją w domu?

Krzysztof Jagielski
13.07.2021

Nakładanie henny na rzęsy jest jednym z popularniejszych zabiegów kosmetycznych. Przynosi to natychmiastowe efekty – rzęsy są delikatnie pogrubione i bardzo wyraziste. Szczególnie chętnie korzystają z tego panie mające naturalnie cienkie i rzadkie rzęsy. Taki zabieg można też z powodzeniem wykonać w domu. Przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję.

Co będzie Ci potrzebne?

Na początek zbierz wszystkie rzeczy, których użyjesz podczas nakładania henny na rzęsy w domu. Potrzebujesz:

  • henny, którą kupisz w drogerii czy zamówisz w Internecie (najlepsza będzie henna w żelu),
  • małego naczynia do przygotowania henny,
  • spiralki do malowania rzęs – musi być idealnie czysta, dlatego najlepiej kup nową przeznaczoną tylko do tego zabiegu,
  • patyczek, którym wymieszasz składniki henny,
  • wazeliny kosmetycznej lub tłustego kremu,
  • płatków kosmetycznych,
  • nożyczek.

Jak nałożyć hennę na rzęsy?

Zacznij od odtłuszczenia rzęs, co możesz zrobić przy pomocy zwykłego żelu do mycia twarzy. Na koniec przeczesz jeszcze rzęsy grzebykiem lub spiralką do maskary.

Teraz zabierz się za przygotowanie henny – zrób to zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania preparatu, koniecznie dbając o zachowanie odpowiednich proporcji żelu oraz aktywatora.

Powieki zabezpiecz wazeliną kosmetyczną lub tłustym kremem – pamiętaj, że hennę bardzo trudno się zmywa, a już szczególnie z delikatnej skóry powiek.

Przetnij płatek kosmetyczny i przyłóż do łuku powieki poprawiając kontur nożyczkami. Następnie namocz każdą z części płatka i przyłóż pod dolnymi rzęsami.

Pora zabrać się za nakładanie henny. Idealnie byłoby mieć kogoś do pomocy, ponieważ wtedy będziesz mogła mieć zamknięte oczy. Powinnaś sobie też poradzić sama – nakładaj hennę tak, jakbyś robiła makijaż rzęs. Rób to przez około 5 minut, miejsce przy miejscu.

Po kilku minutach zmyj hennę w żelu ciepłą wodą (przy zamkniętych powiekach). Gotowe. Teraz możesz już ocenić efekt, którym będziesz się cieszyć nawet przez 4 tygodnie, w zależności od jakości henny oraz dokładności przeprowadzenia zabiegu. Dla wzmocnienia intensywności koloru stosuj odżywkę do rzęs.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie