Jak dbać o brwi po zabiegu makijażu permanentnego?

Mariusz Siwko
18.05.2021

Makijaż permanentny brwi jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Chętnie korzystają z niego panie, które mają bardzo rzadkie brwi lub nie mają czasu, aby wciąż regulować ich kształt. Pamiętaj jednak, że bezpośrednio po poddaniu się zabiegowi makijażu permanentnego brwi musisz o nie odpowiednio dbać, a to oznacza sporo wyrzeczeń. Te najważniejsze zasady omawiamy w naszym poradniku.

Nawilżanie

Bardzo ważne jest to, aby po zabiegu makijażu permanentnego intensywnie nawilżać brwi. Po kosmetyk sięgamy jednak dopiero po 48 godzinach od wizyty u kosmetyczki. Na początek umyj skórę samą wodą, osusz ręcznikiem jednorazowym, a następnie nałóż odrobinę kremu nawilżającego na brwi przy pomocy patyczka kosmetycznego. Staraj się, aby warstwa była jak najcieńsza, bo to umożliwi skórze normalną wymianę gazów.

Rada

Do nawilżania brwi po zabiegu pigmentacji idealnie nadają się kremy z witaminą E. Nigdy natomiast nie używaj wazeliny kosmetycznej.

Odstaw agresywne kosmetyki

Zaleca się, aby przez minimum tydzień od zabiegu myć brwi samą wodą, ewentualnie z dodatkiem naturalnego mydła. Nie stosuj natomiast toników czy żelów peelingujących, ponieważ może to doprowadzić do podrażnień oraz powstania nieestetycznych przebarwień. Z tego powodu wiele pań decyduje się poddać zabiegowi tuż przed zaplanowanym urlopem, kiedy nie muszą aż tak intensywnie dbać o oczyszczanie cery.

Uwaga na słońce

Nie powinno być dla Ciebie zaskoczeniem, że przez kilka tygodni (optymalnie 4-5) po zabiegu pigmentacji brwi nie możesz korzystać z solarium, ale też opalać się np. na własnym tarasie. Mogłoby to spowodować powstanie przebarwień, zmianę koloru brwi, a nawet dotkliwe poparzenia słoneczne. Po około miesiącu możesz już odważniej wystawiać twarz do słońca, ale bezwzględnie stosując krem ochronny SPF 50 na same brwi i cała cerę.

Żadnego basenu, żadnej sauny

Zaleca się, aby przez około miesiąc od zabiegu pigmentacji brwi nie korzystać z basenu, ponieważ chlorowana woda również może prowadzić do powstania przebarwień oraz wywołać podrażnienia. Na miesiąc zapomnij też o korzystaniu z sauny – tutaj problemem jest bardzo wysoka temperatura, która opóźnia proces gojenia się skóry po zabiegu pigmentacji.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.