Jaki kolor paznokci wybrać? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek

Krzysztof Jagielski
13.02.2023

Manicure to zdecydowanie najpopularniejsza usługa kosmetyczna. Większość pań miała okazję z niej skorzystać, wiele robi to regularnie. Jeśli Ty także co 2-3 tygodnie odwiedzasz kosmetyczkę „na paznokcie”, to na pewno miewasz problem z wybraniem koloru. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Nie bój się eksperymentować

Jeśli do tej pory zawsze wybierałaś spośród standardowych, bezpiecznych kolorów, to może czas najwyższy nieco zaszaleć? Postaw na coś nieoczywistego, odważnego, rzucającego się w oczy i po prostu sprawdź, czy dobrze się czujesz w takim kolorze. Jeśli nie, to po prostu przy następnej wizycie wrócisz do sprawdzonych rozwiązań.

Dobierz kolor do preferowanej stylizacji

Dobrym sposobem na uniknięcie rozterek przy wyborze koloru paznokci jest skorelowanie go z tym, jakie ubrania aktualnie nosisz. Do zimowych i eleganckich stylizacji najlepiej pasuje klasyka, czyli krwista czerwień lub burgund, ewentualnie odcienie fioletu. Z kolei do letniego ubioru, na przykład kwiecistych sukienek, świetnym wyborem będą paznokcie w pastelowych kolorach.

Kolor paznokci dobieramy również do pory roku

Ulubioną paletę kolorów paznokci warto podzielić sobie ze względu na porę roku. Zimą wybieraj wspomnianą czerwień, która dobrze koresponduje z czernią (a ten kolor dominuje w zimowych stylizacjach). Wiosną idź w kierunku radosnych, roślinnych kolorów, latem postaw na pastele, a jesienią pomyśl o brązach czy kolorze ceglastym.

Kieruj się swoim nastrojem

Kolor paznokci jak najbardziej może wyrażać Twój nastrój. Jeśli wydarzyło się coś złego, masz chandrę, męczy Cię zimowa aura, pokłóciłaś się z partnerem etc., to śmiało postaw na poważniejszy, stonowany kolor. Z kolei wtedy, gdy jesteś szczęśliwa, staraj się to zaakcentować również poprzez wygląd paznokci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.