Kosmetolog radzi: jak pozbyć się piegów?

Antoni Kwapisz
03.12.2021

Piegi są tym elementem urody, który albo się kocha, albo go nienawidzi. Wiele piegusek marzy o tym, aby pozbyć się kropek z twarzy, ponieważ nie akceptują swojego wyglądu. Czy można coś na to poradzić? Tak, współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna dysponują skutecznymi metodami na pozbycie się piegów. Warto jednak zacząć od wypróbowania domowych sposobów, które także mogą przynieść bardzo dobre rezultaty.

Maseczka z chrzanu

To jeden z najpopularniejszych domowych sposobów na pozbycie się piegów, a dokładniej – na ich rozjaśnienie. Maseczkę z chrzanu przygotujesz w ciągu kilku chwil. Zacznij od utarcia świeżego korzenia chrzanu na drobnej tarce. Uzyskaną papkę dokładnie wymieszaj z kefirem, możesz też dodać trochę mąki ziemniaczanej, aby całość była gęstsza. Gotową maseczkę nałóż na twarz i zostaw na około 15 minut, a następnie spłucz letnią wodą. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Maseczka ze świeżego ogórka

Świeży ogórek także ma właściwości rozjaśniające, dlatego taką maseczkę można śmiało stosować w celu np. pozbycia się przebarwień po opalaniu. Dobrze sprawdzi się również do usuwania piegów. Potrzebujesz tutaj oczywiście świeżego ogórka, a dokładnie jego skórki. Posiekaj ją drobno, następnie wymieszaj z kefirem i odrobiną mąki ziemniaczanej. Maseczka jest już gotowa. Teraz nałóż ją na twarz i zostaw na kwadrans, po czym spłucz letnią wodą.

Maseczka porzeczkowa

Najlepiej nadają się do niej białe porzeczki, ale jeśli nie masz do nich dostępu, to mogą być też czerwone. Rozgnieć dwie łyżki porzeczek w naczyniu i wymieszaj z mąką ziemniaczaną dla uzyskania gęstej konsystencji. Maseczkę nałóż na twarz na około 15 minut, a następnie spłucz wodą.

Rada

Z porzeczek możesz też przygotować wygodny w stosowaniu tonik do codziennego przemywania twarzy. To również przyspieszy proces rozjaśniania piegów.

Pamiętaj jednak, że te sposoby mają ograniczoną skuteczność i wymagają długiego stosowania. Jeśli zależy Ci na szybkich efektach, to zgłoś się do gabinetu kosmetologicznego, w którym zostanie Ci zaproponowana odpowiednia kuracja, np. peeling chemiczny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.