Podstawy codziennej pielęgnacji skóry

Mariusz Siwko
07.12.2023

Wiele z nas wydaje krocie na markowe kosmetyki, zabiegi kosmetyczne czy nawet poważniejsze ingerencje w urodę, zaniedbując przy tym absolutne podstawy dbania o skórę. Jest to szczególnie ważne na co dzień, ponieważ właściwa pielęgnacja pozwala uniknąć różnych problemów dermatologicznych i urodowych. Sprawdź, jak powinnaś codziennie dbać o swoją skórę.

Oczyszczanie

Najważniejsze jest dokładne oczyszczanie skóry z sebum, kosmetyków i różnych zanieczyszczeń zbierających się na niej w ciągu dnia. Rób to codziennie wieczorem, używając delikatnych preparatów oczyszczających, na przykład płynu micelarnego czy łagodnego żelu do twarzy.

Nawilżanie

Fundamentem codziennej pielęgnacji skóry jest dbanie o jej nawilżenie. Nie potrzebujesz do tego najdroższych kosmetyków. Bardzo dobre efekty może przynieść nakładanie zwykłego kremu na dzień  czy na noc. Po kąpieli pamiętaj natomiast o użyciu balsamu do ciała.

Krem z filtrem

To jedna z najczęściej zaniedbywanych czynności związanych z pielęgnacją skóry. Nawet zimą warto sięgać po krem z filtrem, który chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Sięgając po taki krem zapobiegasz fotostarzeniu się skóry.

Zrezygnuj z agresywnych środków myjących

Tutaj mamy na myśli przede wszystkim perfumowane żele pod prysznic oraz mydło. Szczególnie to drugie przyczynia się do przesuszenia skóry i uszkadzania naturalnej warstwy lipidowej. O wiele lepsze są delikatne mydła w płynie na bazie koziego mleka czy hipoalergiczne żele pod prysznic, jak na przykład te dla małych dzieci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie