Skuteczne zabiegi wyszczuplające, z których skorzystasz w dobrym salonie kosmetologicznym

Mariusz Siwko
06.07.2021

Kosmetologia jest dziedziną skupioną na pięknym wyglądzie ludzkiego ciała oraz usuwaniu różnych problemów dermatologicznym. Okazuje się jednak, że w dobrym salonie kosmetologicznym można też… schudnąć. Mamy dziś swobodny dostęp do bardzo skutecznych zabiegów wyszczuplających, które przynoszą świetne efekty bez żadnego wysiłku – zarówno u pań, jak i panów. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Lipoliza

Ten zabieg pozwala usunąć miejscowe skupiska tłuszczu z wybranych partii ciała, przede wszystkim brzucha, nóg oraz podbródka. Stosuje się tutaj specjalne środki, które po wprowadzeniu pod skórę rozbijają komórki tłuszczowe, dzięki czemu mogą one zostać wydalone przez układ krążenia i układ limfatyczny.

Ile to kosztuje?

Zabieg lipolizy można sobie zafundować już za około 1100 złotych. Pojedyncza sesja trwa około pół godziny.

Endermologia

Jest to bardzo skuteczny, a przy tym niedrogi zabieg wyszczuplający, którego zadaniem jest poprawienie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Poprzez rozbicie komórek tłuszczowych można znacząco zwiększyć efektywność np. ćwiczeń fizycznych, które do tej pory nie przynosiły spodziewanych rezultatów. Dodatkowo zabieg zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny, a więc podstawowych składników budulcowych ludzkiej skóry, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza.

Ile to kosztuje?

Zabiegowi endermologii można się poddać już za około 180 złotych. Pojedyncza sesja trwa około 40 minut.

Palomar

To zdecydowanie najskuteczniejszy, ale niestety także najdroższy zabieg wyszczuplający w naszym zestawieniu. Wykorzystuje się tutaj fale laserowe o różnej długości, które nie tylko rozpuszczają tkankę tłuszczową, ale także termoliftingują skórę. Dzięki temu nie dochodzi do efektu obwisłej skóry czy powstania nieestetycznych nierówności sylwetki.

Ile to kosztuje?

Zabieg Palomar jest dostępny dla osób z grubszym portfelem, ponieważ pojedyncza około 2-godzinna sesja kosztuje od 7-8 tysięcy złotych, w zależności od tego, który obszar ciała chcemy wyszczuplić.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie