Usuwanie przebarwień: jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzają się najlepiej?

Krzysztof Jagielski
29.10.2020

Nieestetyczne przebarwienia, najczęściej będące skutkiem choroby dermatologicznej (atopowe zapalenie skóry, łuszczyca) lub przesadzenia z dawką promieniowania słonecznego, można i należy usunąć. Pozwala to odzyskać naturalny wygląd twarzy i wyrównać jej koloryt. Usuwanie przebarwień domowymi sposobami może być skuteczne, ale niestety zajmuje dużo czasu. Z kolei specjalne kosmetyki nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Najpewniejszą inwestycją będzie tutaj skorzystanie z pomocy profesjonalnego salonu kosmetologicznego lub gabinetu kosmetycznego, w którym można poddać się zabiegom wykorzystywanym do usuwania przebarwień. O jakich zabiegach mowa? Sprawdź w naszym poradniku.

Peeling chemiczny

Wszelkie peelingi są bardzo skuteczną bronią przeciwko przebarwieniom skórnym. W przypadku tych występujących na twarzy szczególnie polecane jest poddanie się zabiegowi peelingu chemicznego – oczywiście po wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem. Do tego zabiegu wykorzystujemy składniki chemiczne o właściwościach złuszczających, które są dobierane indywidualnie do cery klientki. Pozbycie się martwego naskórka umożliwia wyrównanie kolorytu skóry i tym samym zakamuflowanie przebarwień.

Laseroterapia

Laseroterapia jest procedurą kosmetologiczną, która ma bardzo szerokie zastosowanie – można ją wykorzystywać chociażby do rozjaśniania tatuaży, blizn, ale też do pozbycia się przebarwień skóry. W laseroterapii chodzi o to, aby przy pomocy wiązki lasera rozbić komórki melaniny, czyli barwnika, który produkowany w nadmiarze przez organizm powoduje powstawanie przebarwień skórnych.

Laseroterapia jest bezpieczna dla skóry, ale tylko, gdy procedurę przeprowadza doświadczony kosmetolog, potrafiący dobrać odpowiednią wiązkę lasera i ewentualnie modyfikować moc oraz długość fali w trakcie zabiegu.

Mezoterapia igłowa

Kolejna uniwersalna procedura kosmetologiczna, która jest zabiegiem upiększającym i regenerującym skórę, ale można ją wykorzystać również w celu wyrównania kolorytu skóry. Poprzez delikatne nakłuwanie skóry i wstrzykiwanie pod nią preparatów kosmetycznych pobudzamy organizm do odbudowy warstwy skóry, czego efektem jest również pozbycie się nieestetycznych przebarwień.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.