Zabiegi relaksacyjne, które sprzyjają kondycji skóry

Mariusz Siwko
02.04.2024

Wiele problemów skórnych ma źródło w stresującym stylu życia, co pociąga za sobą złą dietę, niską aktywność fizyczną, pomijanie zabiegów pielęgnacyjnych czy sięganie po szkodliwe używki. Jeśli przechodzisz właśnie trudniejszy okres w życiu, to nic dziwnego, że zauważasz wyraźne pogorszenie wyglądu skóry, zwłaszcza twarzy. Jest to sygnał, że czas zafundować sobie relaksację, zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinecie kosmetycznym. Kilka sprawdzonych zabiegów przybliżamy w naszym poradniku.

Kąpiele nawilżające

Jeśli czujesz, ze musisz się zrelaksować, to najłatwiejszym sposobem na to jest zafundowanie sobie długiej, gorącej kąpieli w wannie z dodatkiem ulubionego olejku eterycznego. Taka kąpiel fantastycznie nawilży Twoją skórę. Pamiętaj, aby po wyjściu z wanny sięgnąć po balsam, co pozwoli przeciwdziałać utracie wody przez skórę.

Aromaterapia

Seans aromaterapeutyczny możesz urządzić we własnej łazience, natomiast zachęcamy do tego, aby udać się do dobrej sauny, w której organizowane są takie seanse, na przykład dla par. Szczególnie relaksacyjnie może działać zabieg aromaterapeutyczny w saunie mokrej, czyli łaźni parowej.

Masaż twarzy

Masaż twarzy możesz przeprowadzić na własną rękę, i to dosłownie, wykorzystując do tego swoje palce. To naprawdę nic trudnego: siedząc czy leżąc na kanapie wykonuj koliste ruchu, zaczynając od skroni i schodząc do szyi. Taki masaż, zwłaszcza z użyciem dobrego kremu czy serum, może mieć również działanie przeciwzmarszczkowe.

Gorące kamienie

To bardzo popularny zabieg antystresowy, który może mieć pozytywny wpływ na kondycję skóry – poprawia krążenie i tym samym transfer składników odżywczych. Masaż z użyciem gorących kamieni jest przy tym niezwykle przyjemny i gwarantuje znaczącą redukcję stresu.

Masaż całego ciała

Wspaniały efekt terapeutyczny może przynieść także masaż całego ciała, który trwa od 1 do 2 godzin i ma na celu przede wszystkim rozluźnienie napiętych mięśni. Przy okazji można zadbać o kondycję skóry, wykorzystując np. olejek czy balsamy o działaniu nawilżającym i regenerującym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie