Mało światła na blacie kuchennym? Sprawdź, co można na to poradzić (szybko i tanio!)

Krzysztof Jagielski
18.08.2022

Blat kuchenny służy do przyrządzania posiłków, obrabiania różnych produktów, wykładania przyniesionych zakupów, a nierzadko też do szybkiego zjedzenia śniadania przed wyjściem z domu. Często na etapie projektowania kuchni zapominamy o odpowiednim doświetleniu blatu, co później szybko odbija się czkawką – ciemny blat jest bardzo niefunkcjonalny i może nawet narazić nas na niebezpieczeństwo (np. skaleczenie się nożem). Jak to szybko naprawić, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów? Sprawdź i wykorzystaj nasze wskazówki.

Lampka nocna na klips

To chyba najprostszy sposób na to, aby od ręki zyskać dużo światła na blacie kuchennym i nie wydać na to majątku. Lampkę nocną na klips kupisz w Internecie czy w markecie budowlanym za kilkadziesiąt złotych. Warto wybrać lampkę LED, która będzie zużywać niewiele energii.

Dzięki klipsowi lampkę możesz przymocować do blatu, a elastyczne ramię pozwoli Ci skierować światło dokładnie w to miejsce, gdzie go najbardziej potrzebujesz.

Oprawy podszafkowe

Jeśli szukasz trwałego, a przy tym estetycznego rozwiązania, to rozejrzyj się za oprawami podszafkowymi. Mocuje się je do dołu wiszących szafek. Takie oprawy wymagają zewnętrznego zasilania, jednak przewody można łatwo schować w szafkach. Liczbę opraw dopasuj do własnych potrzeb.

Taśma LED

To nowoczesna, bardzo efektowna alternatywa dla klasycznych opraw oświetleniowych. Taśmy LED dostarczają dużo światła, są banalnie łatwe w montażu (pasek samoprzylepny), a przy tym są niezwykle energooszczędne. Dodatkowym atutem taśm jest to, że zyskasz nie tylko oświetlenie robocze, ale również dekoracyjne.

Lampki na baterie

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości doprowadzenia zasilania do nowych opraw czy taśmy LED, to pozostaje Ci tylko zakup lampek na baterie. Nie są drogie (około 40 złotych za sztukę), a dzięki diodom LED są też na tyle energooszczędne, że nie będzie potrzeby częstej wymiany baterii – zawsze też można zastosować bardziej opłacalne akumulatorki. Poszukaj lampek samoprzylepnych mocowanych do dołów szafek wiszących i włączanych na wbudowany przycisk.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.