W co zapakować jedzenie podczas upałów?

Antoni Kwapisz
18.08.2021

Choć przez większą część roku wszyscy wyczekujemy lata, pięknej pogody i słonecznych dni, okres ten ma także swoje minusy. Bez wątpienia zaliczyć należy do nich upały, które wdają się we znaki nie tylko nam, ale także żywności, doprowadzając do jej szybszego psucia pod wpływem wysokich temperatur. W takim przypadku jedzenie może okazać się niezdatne do spożycia nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Wystarczy jednak odpowiednio podejść do tematu pakowania żywności, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Z tego powodu warto zdobyć wiedzę, w jaki sposób mądrze i bezpiecznie zapakować i transportować jedzenie w upalne dni. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się... pudełka na wynos.

Jaki rodzaj pudełka wybrać?

W zależności od tego, jaką żywność zamierzamy przechowywać lub transportować podczas upałów, konieczny będzie wybór odpowiedniego opakowania. W przypadku burgerów, kawałków kurczaka i innych tego typu dań świetnym rozwiązaniem mogą okazać się kartonowe pudełka – rozkładane (z osobnym wieczkiem) lub zamykane, z wieczkiem będącym nieodłącznym elementem opakowania. W przypadku dań, które nie mogą być przechowywane w szczelnie zamkniętym opakowaniu, warto pokusić się także o zakup takiego pudełka, które ma wyprofilowane w wieczku otwory, pozwalające na swobodny dostęp powietrza.

Dobrym rozwiązaniem może być także prostokątne pudełko na kanapki, pozwalające zapakować żywność bez obaw o to, że uszkodzi się ona podczas transportu. Doskonałym przykładem opakowania, które sprawdza się w upalne dni, jest także pudełko na pizzę – nie tylko zabezpiecza przechowywaną w środku żywność podczas transportu, ale dodatkowo chroni przed promieniami słonecznymi, zapewniając jej świeżość w trakcie pobytu wewnątrz opakowania.

Z czego wykonane są pudełka na wynos?

Choć bez trudu spotkać można pudełka na wynos wykonane z plastiku, w przypadku przechowywania i transportu żywności w upalne dni o wiele lepiej postawić na te produkty, które wykonane są z pulpy lub tektury. Plastikowe pojemniki mogą pod wpływem temperatury i promieni słonecznych nagrzewać się, wpływając na stan znajdującego się w nich jedzenia. Tymczasem proste, tekturowe opakowania nie tylko zabezpieczają przed działaniem promieni słonecznych, ale także dzięki swojej budowie zapewniają w miarę potrzeby dostęp powietrza, by żywność "nie ugotowała się" w pojemniku.

To właśnie z tektury wykonana jest zdecydowana większość opakowań, także – wbrew pozorom – pudełka na sałatkę. Ich dodatkową zaletą jest możliwość łatwego utylizowania pudełka bez obaw o jego wpływ na środowisko naturalne, co w obecnych czasach ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania ekologią.

Gdzie kupić pudełka na wynos?

Decydując się na pudełka na wynos jako opakowania, które pozwolą przechować bezpiecznie żywność w upalne dni, warto sprawdzić ofertę hurtowni online. To właśnie w takich miejscach (na przykład tutaj: https://unipack.pl/sklep/opakowania-na-wynos/pudelka-na-wynos/) znaleźć można szeroki asortyment opakowań, które zapewnią bezpieczeństwo potrawom.

W przeciwieństwie do stacjonarnych punktów internetowe hurtownie nie tylko dysponują o wiele większym wyborem pudełek, ale także nierzadko oferują niższą cenę niż konkurencyjne firmy. Należy pamiętać także o dodatkowej, pozafinansowej korzyści, związanej z robieniem zakupów online – oszczędzamy czas, jaki musielibyśmy przeznaczyć na wyprawę do hurtowni i wędrowanie po niej, nie mając pewności, czy znajdziemy interesujące nas opakowania. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.