Czy i kiedy warto kupować buty w dyskoncie?

Krzysztof Jagielski
12.11.2021

Większość z nas raczej nie kojarzy dyskontu spożywczego z odpowiednim miejscem do zakupu butów. W ofertach popularnych sieci coraz częściej pojawiają się jednak produkty odzieżowe, w tym właśnie obuwie – przede wszystkim damskie. Czy warto sobie nim zaprzątać głowę? A jeśli tak, to kiedy zakup butów w dyskoncie ma sens? Sprawdź w naszym poradniku.

Zalety kupowania butów w dyskoncie

Najważniejszą zaletą jest oczywiście bardzo atrakcyjna cena takich butów. Warto od razu dodać, że w dyskontach oferowane jest nie tylko obuwie marek własnych sieci, ale czasami także doskonale znanych i cenionych brandów – na takie okazje zawsze warto polować.

Kupowanie butów w dyskoncie nie wiąże się również z przesadnym ryzykiem. Polityka takich sklepów jest wybitnie prokliencka, dzięki czemu zawsze masz możliwość oddania butów, gdyby miało się okazać, że jednak Ci się nie podobają czy po prostu nie pasują po dokładnym przymierzeniu w domu.

Ponadto buty z dyskontu są bardzo ciekawą opcją dla pań, które nie dysponują dużym budżetem i po prostu nie mogą sobie pozwolić na kupowanie obuwia znanych marek za kilkaset złotych czy więcej. Jeśli potrzebujesz nowych butów, natomiast masz niewiele pieniędzy, to wizyta w dyskoncie może być naprawdę dobrą decyzją.

Kiedy warto zdecydować się na taki zakup?

Zakup butów w dyskoncie to ciekawa opcja szczególnie wtedy, gdy nawet mogłabyś sobie pozwolić na obuwie ze znacznie wyższej półki, natomiast nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, ponieważ wiesz, że będziesz korzystać z tych butów sporadycznie – na przykład potrzebujesz je tylko na jedną imprezę. W takiej sytuacji zawsze lepiej jest zapłacić za buty kilkadziesiąt złotych zamiast kilkuset.

Poza tym warto polować na super okazje, czyli wspomniane już wcześniej buty znanych marek, które od czasu do czasu pojawiają się w dyskontach. Atrakcyjna cena jest dobrym powodem, aby „powalczyć” o takie buty, oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście są Ci potrzebne.

Nie oczekuj zbyt wiele

Decydując się na zakup butów w dyskoncie nie możesz oczekiwać po nich super jakości czy tym bardziej trwałości. Nie zalecamy więc tego rozwiązania paniom, które szukają butów do chodzenia w nich na co dzień – nie dość, że te dyskontowe mogą się szybko rozpaść, to jeszcze raczej nie będą dobrze dopasowane do Twojej stopy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.