Dlaczego ubrania szybką się niszczą? Wszystko przez te proste błędy!

Mariusz Siwko
13.03.2019

Na pewno też czasami zastanawiasz się, jak to się dzieje, że dopiero co kupiony sweterek wygląda tragicznie i w zasadzie nadaje się do noszenia tylko po domu. Niekoniecznie musi to być wina coraz gorszej jakości ubrań, zwłaszcza tych ze sklepów sieciowych. Ogromny wpływ na trwałość ciuchów mają nasze codzienne decyzje dotyczące ich pielęgnacji. Sprawdź błędy, przez które ubrania szybko się niszczą i staraj się ich unikać dla dobra Twojego portfela!

Zbyt częste noszenie

Oczywiście nikt nie twierdzi, że powinnaś codziennie zakładać inne spodnie czy płaszcz, bo mało kto może sobie pozwolić na posiadanie tak przepastnej garderoby. Faktem jest natomiast, że coraz delikatniejsze ciuchy nie nadają się do bardzo intensywnej eksploatacji. Jeśli więc preferujesz styl casual i dokonujesz bezpiecznych wyborów stylistycznych, to zadbaj, aby w Twojej garderobie znalazło się co najmniej kilka zestawów podobnych do siebie ubrań. Nie będziesz musiała nosić jednych spodni czy jednego sweterka przez cały tydzień, co na pewno pozytywnie wpłynie na trwałość ciuchów.

Zbyt częste pranie

Paradoks, prawda? Współczesne ubrania są na tyle delikatne, że producenci zalecają pranie ich w bardzo niskiej temperaturze i w miarę możliwości z dodatkiem minimalnej ilości detergentów. My natomiast sugerujemy, abyś nie wrzucała do pralki ubrań założonych 1-2 razy w ciągu tygodnia. To zwykłe marnotrawstwo wody, prądu i środków czyszczących. Nie wspominając już o tym, że przesadnie często prane ubrania po prostu momentalnie się niszczą.

Błędy podczas prania

Przyznaj się: kiedy ostatni raz zdarzyło Ci się zapiąć bluzki na guziki i zasunąć zamki w spodniach przed wrzuceniem ich do prania? No właśnie – mało kto o tym pamięta. Tymczasem jest to prosty błąd, który także prowadzi do przyspieszonego zużycia się ubrań. Ostre elementy niszczą delikatny materiał, dlatego następnym razem poświęć trochę czasu na zabezpieczenie ciuchów.

Pamiętaj również, aby odwracać kolorowe ubrania na lewą stronę. Jest to szczególnie ważne w przypadku dżinsów. Ten prosty zabieg spowolni proces utraty koloru, a tym samym pozwoli Ci dłużej cieszyć się ulubionymi ciuchami.

Koniec z drucianymi wieszakami!

Na trwałość ubrań ogromny wpływ ma również to, jak je przechowujemy. Zapomnij o drucianych wieszakach, które dostałaś z pralni chemicznej. Nadają się one tylko do tego, aby przenieść ciuchy z samochodu do domu. Później musisz powiesić ubrania na porządnych wieszakach, w dodatku dopasowanych do rodzaju ubrania. Druciany wieszak powoduje, że materiał szybko się wyciąga, przez co ciuchy będą na Tobie źle leżeć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.