Ekstra ciuch kosztujący majątek. Jak mieć podobny za mniejsze pieniądze?

Antoni Kwapisz
12.08.2021

Jesteśmy przekonani, że choć raz zdarzyło Ci się zobaczyć jakiś rewelacyjny ciuch np. na Instagramie czy blogu modowym, a następnie zacząć go szukać z wypiekami na twarzy we wszystkich możliwych sklepach. Gdy to Ci się w końcu udało, Twój zapał zdecydowanie osłabł widząc cenę. Takie sytuacje są na porządku dziennym – kiedy widzimy np. celebrytkę w świetnej kurtce, to możemy mieć pewność, że kosztuje majątek (kurtka, nie celebrytka). Czy to oznacza, że musisz pokornie zapomnieć o stworzeniu podobnego looku? Niekoniecznie. Sprawdź kilka wskazówek.

Zajrzyj do sieciówek

Horrendalnie drogie ciuchy coraz częściej mają swoje znacznie tańsze odpowiedniki. Nie jest żadną tajemnicą, że szczególnie sieciówki chętnie kopiują modowe hity i sprzedają je w dużo niższych cenach. Jasne, że przy bliższym przyjrzeniu się element garderoby za 99 złotych wygląda dużo gorzej niż ten za 9 tysięcy, ale gdy się nie ma co się lubi…

Buszuj po portalach ogłoszeniowych

Jeśli jesteś dobra w wynajdywaniu fajnych ciuchów na OLX, Allegro czy Facebooku, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbowała upolować podobną rzecz do tej, jaka rzuciła Ci się w oko np. na Instagramie. Co więcej, czasami można znaleźć nawet identyczne, oryginalne ubrania z drugiej ręki, których właściciele nie do końca wiedzą, co właściwie sprzedają – to super okazje!

Odwiedź second hand

W second handach zawsze można znaleźć modowe perełki, w tym te, które do złudzenia przypominają bardzo drogie ciuchy promowane przez znane osobistości. Nie ma się czego wstydzić – współczesne lumpeksy nie przypominają już sklepów społecznych i nie nawiązują do swojej bazarowej przeszłości. To coraz częściej niemal eleganckie butiki, w których masowo pojawiają się markowe ubrania w bardzo atrakcyjnych cenach i dobrym stanie.

Zaufaj krawcowej

Znasz utalentowaną krawcową o złotych rękach, która potrafi wyczarować cuda na maszynie do szycia? W takim razie wydrukuj sobie zdjęcie z upatrzonym ciuchem i zapytaj ją, czy byłaby w stanie stworzyć coś podobnego. A może upolowałaś już na OLX lub Vinted wymarzony ciuch, ale nie jest w stanie idealnym? Zaufana krawcowa wykona poprawki krawieckie. Możesz się nieźle zdziwić, gdy efekty jej pracy będą co najmniej tak samo dobre, a może nawet lepsze niż oryginał.

A jeśli sama masz podstawowe umiejętności krawieckie i trochę wolnego czasu, to zabaw się w przeróbki. Wyjmij z garderoby stare ciuchy, których i tak nie nosisz, a następnie zacznij je przerabiać w taki sposób, aby uzyskać zbliżony efekt do tego, jaki zachwycił Cię w Internecie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.