Jak nosić spodnie z wysokim stanem?

Krzysztof Jagielski
08.03.2022

Spodnie z wysokim stanem są niepodważalnym hitem w świecie mody. Od wielu lat eksperymentują z nimi sławni projektanci, bez problemu znajdziemy je również w ofertach popularnych sieciówek. Takie spodnie są wygodne, praktyczne, a przy tym mogą stanowić bardzo efektowny element codziennej stylizacji. Dowiedz się, jak nosić spodnie z wysokim stanem. Oto najważniejsze zasady.

Nie dla każdej z nas

Zacznijmy od tego, że spodnie z wysokim stanem nie są polecanym elementem garderoby dla pań, które nie mają wyraźnie zaznaczonej talii. Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, to ewentualnie możesz spróbować przymierzyć takie spodnie w sklepie i uzupełnić je cienkim paskiem, który powinien poprawić proporcje sylwetki.

Z noszeniem takich spodni powinny również uważać bardzo niskie kobiety, u których wysoki stan może niestety spowodować, że sylwetka będzie się wydawać przyciężka.

Spodnie z wysokim stanem są natomiast idealne dla wysokich i szczupłych kobiet, zwłaszcza o figurze klepsydry.

Nie zakrywaj górnej części spodni

Spodnie z wysokim stanem w założeniu mają podkreślać talię, ale też nieco maskować drobne niedoskonałości figury. Dlatego nie ma sensu zakrywać ich górnej części na przykład długim swetrem czy bluzką. Koszulę lub bluzkę zawsze włóż do spodni i całość uzupełnij jeszcze efektownym paskiem. W chłodniejsze dni narzuć na siebie krótką kurtkę, na przykład nieśmiertelną ramoneskę, która doda pazura Twojej stylizacji.

Jakie buty?

Do spodni z wysokim stanem zdecydowanie najlepiej pasują buty na obcasie. Dzięki takiemu zestawieniu Twoje nogi zostaną optycznie wydłużone i będą sprawiać wrażenie, jakby sięgały do samego nieba.

Jeśli jednak jesteś wysoka i stawiasz na wygodę, to w sezonie letnim możesz zestawiać spodnie z wysokim stanem z sandałkami, obuwiem sportowym, a jesienią z niskimi sztybletami.

Dobierz odpowiedni krój

Niższe panie, które zdecydują się kupić spodnie z wysokim stanem, powinny poszukać modelu z rozszerzanymi na dole nogawkami. Z kolei posiadaczki masywnych ud powinny unikać spodni w typie rurek. Panie cieszące się idealną sylwetką śmiało mogą sięgnąć po spodnie z kieszeniami po bokach.

Niezależnie od figury pamiętaj natomiast, że spodnie z wysokim stanem powinny być idealnie dopasowane do ciała. Szukaj więc modelu w odpowiednim dla Ciebie rozmiarze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.