Jak wybrać sukienkę wieczorową? Kilka prostych wskazówek

Krzysztof Jagielski
01.12.2023

Wybór sukienki wieczorowej jest kluczową decyzją, jaką musimy podjąć przed wielkim wyjściem. U większości z nas może to rodzić frustrację, a już na pewno wtedy, gdy nie możemy sobie pozwolić na posiadanie wielu sukienek na różne okoliczności. Jak zatem wybrać tę właściwą sukienkę wieczorową? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Zastanów się nad charakterem imprezy

Dobór sukienki wieczorowej należy uzależnić od okoliczności, w jakich będziesz się w niej prezentować. Inna stylizacja sprawdzi się podczas uroczystej gali czy wyjścia do opery, inna na imprezie firmowej, jeszcze inna podczas kolacji z ukochanym.

Zacznij więc od dopasowania sukienki do okazji. Jeśli np. wybierasz się na wielki bal, to adekwatna będzie sukienka do samej ziemi. Z kolei na mniej zobowiązujące wyjście spokojnie możesz założyć krótszą sukienkę koktajlową.

Kolor

Kolor sukienki wieczorowej to bardzo ważne kryterium. Tutaj znów należy się kierować przede wszystkim rangą wydarzenia. Jeśli stawiasz na bezpieczne i zawsze adekwatne rozwiązania, to wybierz klasyczną czerń. Jeśli natomiast chcesz błyszczeć i być w centrum uwagi, to śmiało załóż sukienkę w kolorze złotym czy czerwonym.

Fason

Nawet najpiękniejsza sukienka nie będzie zdobić Twojego ciała, jeśli nie dopasujesz jej poprawnie do swojej sylwetki. Jeśli masz figurę klepsydry, to zawsze dobrym wyborem będzie sukienka z wyraźnym taliowaniem. Z kolei sukienka o fasonie litery A lepiej pasuje do sylwetki jabłka.

Na koniec najważniejsza rada: musisz się dobrze czuć w sukience wieczorowej. Nie ma sensu zakładać czegoś, co od początku Cię drażni, ogranicza swobodę ruchów czy powoduje, że zaczynasz się garbić. Załóż wygodną, elegancką sukienkę, pamiętając o dodatkach, które de facto decydują o odbiorze całej stylizacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie