Jakie torebki zabrać na wakacje?

Mariusz Siwko
16.06.2023

Szykujesz się już do wakacji i tworzysz listę rzeczy do zabrania? Na pewno większość pozycji stanowią Twoje ubrania i dodatki. Jeśli ogranicza Cię pojemność bagażnika lub limit wagi w liniach lotniczych, to niestety, ale musisz zacząć wybierać. Zacznij od torebek, które sporo ważą, a wcale nie potrzebujesz ich wszystkich. Sprawdź, które torebki na pewno warto zabrać na wakacje.

Listonoszka

Mała torebka na pewno przyda Ci się w trakcie wakacji i to z niej będziesz najczęściej korzystać. Zabierz listonoszkę na dokumenty, pieniądze, okulary przeciwsłoneczne i przybory higieniczne, które musisz mieć zawsze przy sobie.

Kopertówka do ręki

Nie jest to może niezbędna torebka, ale jeśli wybierasz się do eleganckiego hotelu lub planujesz korzystać z nocnego życia podczas wakacji, to kopertówka do ręki będzie świetnym uzupełnieniem Twojej stylizacji.

Torebka-plecak

Jeśli masz taką torebkę, to koniecznie ją spakuj lub załóż już na czas podróży. Torebka w formie niewielkiego plecaka jest bardzo wygodna, szczególnie podczas zwiedzania. Możesz w niej mieć i dokumenty, i pieniądze, a pewnie zmieści się w niej jeszcze butelka wody. Zachowasz przy tym wolne ręce do robienia zdjęć telefonem.

Torba plażowa

Ze wszystkich torebek ta przyda Ci się najczęściej, dlatego po prostu musisz na nią znaleźć miejsce w bagażu – a już na pewno, gdy jedziesz na wakacje z dziećmi. Torba plażowa to taka wakacyjna szoperka, która pomieści i picie, i przekąski, i ręczniki plażowe, i zabawki i jeszcze wiele innych rzeczy. Nie kieruj się tutaj kryterium designu, ale praktyczności i pojemności torby.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie