Najczęstsze błędy przy dobieraniu biustonosza – też je popełniasz?

Mariusz Siwko
08.07.2021

Biustonosz jest jednym z najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Nie tylko „zbiera” piersi i nadaje im ładnego kształtu, ale też ma kolosalny wpływ na kondycję kręgosłupa oraz postawę. Niestety, wiele Polek popełnia podstawowe błędy na etapie dobierania biustonosza. Te najczęstsze opisujemy w naszym poradniku.

Za mały biustonosz

Ten błąd często zupełnie świadomie popełniają panie, które mają niezbyt obfity biust i chcą za wszelką cenę poprawić naturę. Noszenie za małego biustonosza, szczególnie typu push-up, rzeczywiście potrafi zdziałać cuda, ale niestety nie pozostaje to bez wpływu na Twój organizm. Regularne ściskanie piersi może powodować, że zaczną się w nich tworzyć różnego rodzaju zmiany, zgrubienia, które wzbudzą podejrzenie podczas rutynowego badania przesiewowego piersi. Po co fundować sobie niepotrzebny stres?

Za duży biustonosz

To nawet częstszy błąd niż opisany powyżej. Mnóstwo Polek nosi zbyt duże biustonosze, powołując się przy tym na swój komfort. Jeśli też tak robisz, to musisz sobie zdawać sprawę z tego, że ma to fatalny wpływ na Twój kręgosłup. W dodatku noszenie za małego stanika źle odbija się na wyglądzie piersi, m.in. sprzyjając pogłębianiu asymetrii oraz wiotczeniu biustu.

Rada

Jeśli czujesz się niekomfortowo w dobrze dobranym biustonoszu push-up, to koniecznie rozważ przerzucenie się na model typu soft – fakt, że „nie zbiera” tak ładnie piersi, ale za to jest bardzo wygodny w noszeniu.

Nieodpowiedni design biustonosza

Nieprzypadkowo zaleca się, aby każda kobieta miała w swojej bieliźniarce co najmniej 4-5 modeli biustonoszy. Powinny to być staniki zarówno na specjalne okazje, jak i sportowe oraz codzienne. Te ostatnie świetnie sprawdzają się podczas chodzenia do pracy, na spacer czy spotkania ze znajomymi. Nie są gęsto zdobione koronką, dlatego nie odznaczają się pod ubraniem.

Częstym błędem popełnianym przez Polki (choć nie tylko) jest natomiast zakładanie bardzo eleganckich, seksownych biustonoszy pod transparentne bluzki. Nie powinnaś tego robić, ponieważ w ten sposób będziesz zwracać na siebie uwagę i możesz stać się obiektem przykrych docinków. Nie wspominając już o tym, że taka stylizacja jest po prostu wulgarna i absolutnie nie pasuje do oficjalnych sytuacji, np. zawodowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.