Niedoceniany element męskiej mody

Magdalena Siwko
27.04.2018

Tym razem będzie o męskich skarpetach. To naprawdę zadziwiające, jak wielu panów kompletnie nie zwraca na nie uwagi. Grunt, by były wyprane – wygląd jest sprawą drugorzędną. To poważny błąd, bo zmechacone, nieciekawe czy źle dobrane skarpety potrafią zrujnować nawet bardzo przemyślaną stylizację. W tym poradniku zdradzimy Ci kilka istotnych szczegółów na temat skarpet i zmotywujemy Cię do uważnego wybierania tego elementu garderoby.

Jakość skarpet

Przede wszystkim musimy zacząć od tego, że to, co zakładasz na stopy, nie jest dla nich zupełnie obojętne. Zrób przegląd swojej szuflady ze skarpetami i natychmiast pozbądź się modeli wykonanych ze sztucznych materiałów. Zostaw tylko te ze 100% bawełny, ewentualnie z niewielką domieszką syntetycznej przędzy.

W skarpetach musi być wygodnie. To jednak nie wszystko. Po zdjęciu butów nie możesz czuć odoru. Jest on efektem niskiego poziomu higieny (zakładamy, że Ciebie to nie dotyczy) oraz noszenia sztucznych materiałów. Dlatego nigdy nie oszczędzaj na skarpetkach. Zamiast 20 modeli słabej jakości, zainwestuj w 7-10, które zapewnią Ci wysoki komfort i elegancki wygląd.

Skarpety trzeba wymieniać

Jesteś w stanie określić, kiedy ostatnio kupiłeś sobie skarpety? Pewnie minęło już kilka lat, prawda? To zdecydowanie zbyt odległy dystans! Skarpety, jak każdy inny element garderoby, się zużywają i po prostu niszczą. Należy je wymieniać z dość dużą częstotliwością, co jest oczywiście uzależnione od ich jakości. Jeśli widzisz, że kolor jest wypłowiały, pojawiły się zmechacenia i przetarcia, od razu wyrzuć skarpety do kosza i kup nowe. Nie są aż tak drogie, by na nich oszczędzać.

Ile powinny kosztować dobre skarpety? Na pewno nie 10 złotych za 5 par. Na przyzwoitą jakość można liczyć w cenie 15-20 złotych za parę. Nie zdziw się jednak, gdy w sklepach internetowych natkniesz się na oferty rzędu 50-60 euro.

Skarpety mogą być wyróżniającym się elementem stylizacji

Pomarańczowe skarpety do czarnych spodni i koszuli? Czemu nie! Pod warunkiem, że ich jakość jest na tyle wysoka, że możesz je bez żenady prezentować w towarzystwie. Wzorzyste skarpety bardzo ożywiają klasyczną męską stylizację.

Pamiętaj jednak, że nie można przesadzić w drugą stronę. Do eleganckiego garnituru, a tym bardziej smokingu, zawsze zakładamy skarpety czarne lub pod kolor butów.

Odpowiednia długość

Wielkim grzechem popełnionym przez mężczyznę, który chce uchodzić za zadbanego, jest noszenie zbyt krótkich skarpetek. Stopki zostaw sobie na jogging czy siłownię. Wychodząc na spotkanie, do pracy, a tym bardziej na ważne wydarzenie, zawsze dbaj o to, by w pozycji siedzącej nie było widać Twojej nagiej łydki. Wygląda to śmiesznie i rujnuje nawet najmodniejszą stylizację.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.