Nudny płaszcz na zimę? Sprawdź, jak możesz odmienić jego wygląd i zyskać niebanalny styl

Mariusz Siwko
12.10.2022

Umówmy się: zimowy płaszcz nie jest jakimś szałowym elementem garderoby. Oczywiście mamy tutaj na myśli płaszcz, na którego zakup większość z nas może sobie pozwolić. Nudne, najczęściej czarne okrycie, idealnie wpisuje się w nieciekawą aurę. Jeśli jednak cenisz sobie bardziej kreatywne rozwiązania, to mamy dla Ciebie kilka pomysłów na niedrogie i łatwe odmienienie wyglądu zwykłego płaszcza zimowego.

Ekstrawaganckie guziki

Na dobry początek zajmij się guzikami. Możesz kupić nowe czy używane guziki w jakimś szałowym kolorze, z efektownymi zdobieniami, w dużym rozmiarze etc. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i oczekiwań względem końcowego wyglądu płaszcza.

Dodatki do płaszcza

Wygląd nie tyle płaszcza, co całej zimowej stylizacji, możesz łatwo odmienić poprzez różnego rodzaju dodatki. Jeśli masz czarny, klasyczny płaszcz, to możesz sobie pozwolić na popuszczenie wodzy fantazji. Bordowa torebka? Zielone kozaczki? Kraciasty szal? Może żółty beret? Pokombinuj i osiągnij zachwycający, niebanalny efekt.

Poszerzone rękawy

Tutaj przyda się już pomoc krawcowej. Poszerzone rękawy sprawią, że zwykły płaszcz zacznie przypominać super efektowne ponczo – szczególnie, jeśli jest to płaszcz krótki. Pomyśl o wprowadzeniu takiej zmiany, którą docenisz szczególnie w momencie, gdy postanowisz założyć pod płaszcz grubsze elementy garderoby.

Szerokie klapy

Przy okazji poszerzania rękawów możesz pomyśleć o zmianie klap płaszcza. Jeśli postawisz na szerokie klapy, to Twój nudny płaszcz zacznie przypominać zawsze modny i efektowny płaszcz oficerski.

Efektowne, gustowne detale

Jeśli Twój płaszcz ma już swoje lata i nie boisz się go przerobić, to pomyśl o wprowadzeniu kilku ciekawych zmian. Możesz np. przeszyć czerwoną nicią brzegi klap, kołnierza czy kieszeni. To niewielkie detale, które jednak będą doskonale widoczne na czarnym tle, pięknie z nim kontrastując.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.