Pareo plażowe – nie tylko modny dodatek

Mariusz Siwko
20.05.2024

Pareo plażowe, często nazywane sarongiem, to popularny wybór wśród pań, które kompletują estetyczny outfit na plażę. Warto natomiast wiedzieć, że pareo ma nie tylko walory wizualne, ale także praktyczne, o czym więcej piszemy w naszym poradniku.

Wszechstronny element plażowej garderoby

Pareo może służyć jako okrycie plażowe, sukienka, spódnica, chusta, a nawet koc do siedzenia na piasku lub trawie. Możesz więc używać go tak, jak w danej chwili Ci wygodnie. Co ważne, nie zajmuje miejsca w torbie plażowej, ponieważ z reguły nosi się je na sobie.

Ochrona przed słońcem

Noszenie pareo może zapewnić dodatkową ochronę przed promieniowaniem słonecznym, tym samym eliminując ryzyko poparzeń, szczególnie na ramionach, plecach i nogach podczas spacerów po plaży lub wypoczynku.

Duży wybór wzorów, kolorów i krojów

Pareo są dostępne w wielu różnych wzorach, kolorach i rozmiarach, dzięki czemu łatwo można je dopasować do kostiumu kąpielowego i preferowanego stylu. Ten dodatek świetnie uzupełni Twój plażowy outfit, dopełniając stylizację nie tylko na plaży, ale też podczas spaceru deptakiem czy przy hotelowym basenie.

Ochrona przed wiatrem

W pareo możesz wyjść z pokoju na plażę czy wrócić wieczorem do hotelu, chronią ciało przed nieprzyjemnymi podmuchami wiatru, niższą temperaturą itd. To zagwarantuje Ci wysoki komfort, bez konieczności zrezygnowania z efektownego wyglądu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie