Piercing palca: nowa moda wśród nowożeńców, która budzi ogromne kontrowersje

Marek Szydełko
01.08.2018

Wszyscy wiemy, że najbardziej symbolicznym momentem uroczystości ślubnej jest nałożenie sobie obrączek na palce. Okazuje się, że niektórym to już nie wystarcza. Wśród nowożeńców pojawiła się nowa moda. Piercing palca jest oryginalnym i bardzo efektownym sposobem na wyrażenie miłości do drugiej osoby. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji takiego zabiegu.

Na czym to polega?

Piercing czwartego palca u dłoni jest ekstrawagancką alternatywą dla klasycznej obrączki ślubnej. Na ten krok decydują się narzeczeni, którzy szukają nowości i chcą koniecznie wyróżnić swoją uroczystość na tle innych, sztampowych ślubów.

Zabiegowi można się poddać w każdym salonie tatuażu i piercingu. Czasami oferty wykonania takiej ozdoby pojawiają się w salonach kosmetycznych. Piercing czwartego palca polega na umieszczeniu pod skórą metalowego elementu, do którego następnie przyczepia się kamień szlachetny (lub kilka kamieni). Całość do złudzenia przypomina pierścionek, z tą różnicą, że nie widać obrączki.

Dlaczego młodzi się na to decydują?

To proste: ponieważ taka „obrączka” jest bardzo efektowna, a do tego jeszcze wyraźniej symbolizuje trwałość (przynajmniej w teorii) związku. Młodzi ludzie inwestują w piercing czwartego palca przed ślubem, by dać wyraz swojej miłości i najczęściej robią to na fali gorącego uczucia. Są święcie przekonani, że nic nigdy ich nie rozdzieli.

Czy to bezpieczne?

I tutaj właśnie zdania są podzielone. Piercing palca na pewno nie jest zabiegiem, któremu można się poddać z marszu. Należy przede wszystkim znaleźć salon, który charakteryzuje się wysokim poziomem profesjonalizmu i higieny. Warto przy tym wiedzieć, że palce są silnie unerwione, dlatego wystarczy drobny błąd, by np. dorobić się bardzo poważnych problemów z pracą palca i pozbawić podstawowych zdolności manualnych.

Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że naruszenie struktury palca będzie się wiązać z pojawieniem się silnej opuchlizny. Jeśli więc chcesz się zdecydować na ten zabieg, zaplanuj go na wiele dni przed ślubem.

Bardzo ważne jest również, aby ściśle dbać o higienę rąk po poddaniu się zabiegowi piercingu czwartego palca. W tym miejscu z pewnością będą się gnieździć bakterie, co może prowadzić do okresowych i bardzo nieprzyjemnych infekcji.

Czy warto? Na to pytanie musisz już sobie odpowiedzieć sama. Piercin czwartego palca na pewno jest intersującym i bardzo oryginalnym rozwiązaniem, które jednak niesie ze sobą konkretne zagrożenia. Może jednak tradycyjna obrączka będzie lepszą opcją?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.