Skąd brać ubrania vintage? Oto sprawdzone źródła

Krzysztof Jagielski
06.03.2023

Ubrania vintage to niezmiennie wielki hit w modzie, zwłaszcza damskiej. Wiele z nas szuka inspirujących, efektownych ciuchów z minionych epok, które jednak są coraz trudniej dostępne. Wiemy, gdzie warto po nie zaglądać, a gotową listę odpowiednich miejsc znajdziesz w naszym poradniku.

Garderoba… mamy

Na dobry początek zadzwoń do mamy i zapytaj, czy nie zostały jej jakieś ubrania z latach 70. czy 80. XX wieku. Być może przechowuje je w domowym pawlaczu, w piwnicy etc. Część z tych ubrań może na Ciebie idealnie pasować, a jeśli są w dobrym stanie, to nic tylko je brać!

Domowy strych

Ciuchów vintage warto poszukać na domowym strychu, zwłaszcza jeśli Twoi bliscy mają tendencję do gromadzenia rzeczy i niczego nie wyrzucają. Strych może być prawdziwą skarbnicą świetnych ubrań, których nie da się już kupić w sklepach.

Zamieniady

Zamieniady są organizowane w praktycznie każdym mieście oraz w wielu mniejszych miejscowościach. Dowiesz się o takiej imprezie z Facebooka. Podczas zamieniady możesz upolować bardzo fajne ciuchy vintage, które ktoś chętnie wymieni na coś współczesnego.

Pchli targ

To tradycyjne miejsca, w których warto rozglądać się za ubraniami vintage. Pamiętaj jednak, aby zarezerwować sobie sporo wolnego czasu, ponieważ odwiedzenie wszystkich stoisk i przeczesanie wieszaków może trochę zająć.

Second handy

Co prawda w popularnych lumpeksach dominują ubrania współczesne, ale jesteśmy pewni, że przy odrobinie cierpliwości uda Ci się znaleźć coś interesującego również w kategorii ciuchów vintage. Kto wie, może nawet upolujesz ubrania znanych marek i kupisz je dosłownie za grosze?

Internet

Na koniec zostawiliśmy sieć, w której ciuchów vintage warto szukać przede wszystkim na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Gdy tylko coś wpadnie Ci w oko, to nie zwlekaj z rezerwacją – najlepsze okazje błyskawicznie znikają.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie