Skąd czerpać inspiracje modowe?

Krzysztof Jagielski
29.06.2022

Moda ma to do siebie, że bardzo często się zmienia. Właściwie co sezon pojawiają się jakieś nowe trendy, nie zawsze godne naśladowania. Jeśli nie chcesz zostać w tyle, ale jednocześnie nie możesz sobie pozwolić na regularną wymianę garderoby, to skup się na śledzeniu ponadczasowych trendów modowych. Gdzie szukać takich inspiracji? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Seriale i filmy

Na pewno często oglądasz jedne i drugie, a to nieocenione źródło inspiracji modowych – i nie mówimy tutaj tylko o serialach i filmach amerykańskich. Koniecznie rzuć okiem na produkcje skandynawskie, włoskie i francuskie, w których bardzo często pojawiają się ciekawe trendy modowe, u nas jeszcze mało znane.

Rada

Jeśli Twój partner niespecjalnie dba o swój wygląd, to oglądając z nim np. wieczorny serial zwracaj jego uwagę na prezencję przystojnych aktorów. To powinno podrażnić jego ambicję!

Instagram

O Instagramie można napisać wiele złych rzeczy. Jasne, że to zbiorowisko próżności, fałszywie wykreowanej rzeczywistości i przyczyna licznych kompleksów, ale z drugiej strony naprawdę można tam znaleźć sporo fajnych inspiracji modowych. Zacznij śledzić odpowiednie profile – niekoniecznie gwiazd plotkarskich portali, ale np. znanych projektantów i domów mody. Na pewno wiele razy się czymś zainspirujesz.

Nowe kolekcje marek odzieżowych

Każda szanująca się marka modowa wypuszcza nową kolekcję minimum 2 razy do roku. I choć często są to tzw. „odgrzewane kotlety”, to jednak dobre oko wychwyci wiele fajnych pomysłów na poprawienie swojego looku. Pamiętaj, że nie musisz kopiować zaproponowanego stylu. Ba, nie musisz nawet kupować dokładnie tych ubrań, które promują marki odzieżowe.

Masz natomiast szerokie pole do popisu w zakresie zapożyczania różnych kreacji i interpretowania ich na swój sposób, chociażby przy użyciu ciuchów, które już są w Twojej garderobie (może warto je nieco przerobić?).

Ulice europejskich miast

Lubisz podróżować i często to robisz? Wykorzystuj każdą wizytę w innym mieście czy tym bardziej kraju do tego, aby czerpać inspiracje modowe. Oczywiście najłatwiej będzie o to w dużych miastach, europejskich metropoliach, jak Paryż, Londyn, Mediolan czy Madryt.

Spacerując ulicami czy nawet przejeżdżając przez takie miasta koniecznie zwracaj uwagę na to, jak ubierają się ich mieszkanki. Może coś rzuci Ci się w oko i postanowisz wykorzystać to przy kreowaniu swojego looku po powrocie do domu?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.