Skarpetki i trampki? Świetne połączenie! Zobacz, dlaczego

Mariusz Siwko
02.11.2020

Chociaż skarpetki i trampki nosimy od lat, trendy w modzie się zmieniają i to, co jeszcze dekadę temu było nie do pomyślenia, teraz jest na topie. Kolorowe skarpetki nie do pary zdobywają coraz więcej zwolenników. Być może wynika to z faktu, że nie tylko w praniu, często jedna skarpetka lubi gdzieś się zawieruszyć. Jak widać teraz to już nie problem. Projektanci poszli dalej i przygotowali całe kolekcje skarpetek nie do pary, które znakomicie będą komponować się z trampkami. Jednak aby stylizacja na tym zyskała, trzeba trzymać się pewnych reguł.

Jakie skarpetki, do jakich trampek założyć?

O doborze odpowiednich skarpetek do trampek powinny decydować nie tylko względy estetyczne, ale też praktyczne. Do trampek powyżej kostki nie ma sensu kupować skarpetek stopek, ponieważ będą niewidoczne i mogą powodować pewien dyskomfort. Sprawdzą się one natomiast doskonale w trampkach przed kostkę. Będą stanowiły z nimi pełną symbiozę pod względem komfortu noszenia. Natomiast nadal pozostaną niewidoczne. Jeśli więc komuś zależy na tym, żeby jednak było je widać, powinien wybrać dłuższe skarpetki, a przynajmniej takie, które wystają nieco ponad obuwie. Poleca się to szczególnie osobom, które lubią się wyróżniać. Mogą bowiem dobrać takie skarpetki, które pokażą ich niebanalne podejście do życia i mody.

Dużo inspiracji do stworzenia ciekawej stylizacji można czerpać ze sklepu internetowego  Many Mornings. Znajdziesz tam ciekawe wzorzyste skarpetki zarówno fani sportu, jak i miłośnicy zwierząt, czy piwa oraz wielu innych dziedzin. Oryginalne skarpetki nie do pary, założone do trampek i dobrze widoczne powiedzą sporo o ich właścicielu, jego poczuciu stylu i humoru. 

Jak kolorystycznie dobrać skarpetki do trampek?

Wielokolorowe wzorzyste skarpetki, pozornie nie do pary, mają jednak zawsze barwę przewodnią. Łączą je także pewne wzory symbole, czy to koło rowerowe, czy zwierzątko, lub kufel piwa. Trzeba tylko umiejętnie połączyć to z kolorem trampek i powodzenie gwarantowane. Można to zrobić na zasadzie podobieństwa, lub kontrastu. Przykładowo, jeśli przewodnią barwą skarpetek jest niebieski, dobieramy trampki w podobnym odcieniu. Możemy też dobrać obuwie do barwy jakiegoś elementu skarpetek w kontrastowym kolorze. Jeśli na niebieskim tle skarpet mamy czerwony rower, to czerwone trampki będą również pasowały.

Dowolność łączenia kolorów jest bardzo duża i to, jak bardzo chcemy w tych połączeniach zaszaleć, zależy od naszej fantazji. Trzeba pamiętać tylko o tym, aby w tym szaleństwie nie przesadzić i nie wprowadzić kiczu do stylizacji. Osoby, które chcą przyciągnąć uwagę, mogą postawić na kontrastowe i zdecydowane barwy, natomiast te, które lubią raczej bardziej stonowany styl, niech wybiorą sposób doboru skarpetek do trampek na zasadzie podobieństw. 

Dzisiaj istnieje duża swoboda w doborze skarpetek do obuwia.

Dotyczy to nie tylko kobiet i dzieci, ale także mężczyzn. Panowie w dzieciństwie marzący o safari, czy interesujący się dinozaurami, mogą to wyrazić za pomocą wzorzystych kolorowych skarpetek, które do trampek świetnie się wpasują. Co ciekawe, każda z tych skarpet będzie inna, lecz w komplecie stworzą spójną całość i odpowiednio dobrane do trampek, czy innego obuwia pokażą, że nosi je nieszablonowy człowiek. Mogą być też znakomitym prezentem dla takiej osoby. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie