Spodnie capri: czy są dla Ciebie?

Krzysztof Jagielski
07.10.2020

Spodnie typu capri, popularnie nazywane rybaczkami, to nadal bardzo gorący trend w modzie ulicznej. Jeszcze kilkanaście lat temu zakładałyśmy je tylko w plener, na działkę czy na mniej zobowiązujące spotkania. Obecnie śmiało można nimi uzupełnić codzienny, w tym biurowy look. Spodnie capri wymagają jednak dobrego dobrania pozostałych elementów garderoby. Nie każdej z nas będą też pasować. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Spodnie capri: jak je nosić?

Rybaczki to całkiem uniwersalny rodzaj spodni, ponieważ w zależności od materiału możesz je zakładać w nieformalnych i nieco bardziej oficjalnych sytuacjach. Klasyczne czarne spodnie do połowy łydki w połączeniu z butami na obcasie, dopasowaną marynarką i kontrastującą bluzką pozwolą Ci stworzyć biurowy look z elementem seksapilu.

Naszym typem są spodnie capri z wysokim stanem. Nie zakrywaj ich bluzką, ale włóż ją do środka, a całą stylizację uzupełnij cienkim paskiem. Takie zestawienie może optycznie wydłużyć i wysmuklić Twoją sylwetkę, choć i tak najlepiej podobna stylizacja będzie pasować wysokim paniom, mającym naturalnie długie nogi.

Bardzo ważną zasadą przy noszeniu spodni ¾ jest unikanie poziomych linii – nie tylko na samych spodniach, ale też pozostałych elementach garderoby. Dzięki temu nie dojdzie do niepożądanego efektu poszerzenia sylwetki i jej optycznego obniżenia.

Spodnie capri spokojnie mogą być też podstawą stylizacji miejskiej, parkowej czy działkowej. Wówczas fajnie będą do nich pasować niskie buty, nawet trampki. W przypadku dobierania obuwia pamiętaj o tylko jednej zasadzie: unikaj butów wiązanych lub zapinanych wokół kostki, bo w zestawieniu z rybaczkami wpłynie to na optyczne skrócenie nóg.

Komu polecamy noszenie spodni capri?

Spodnie capri w klasycznym wydaniu mają długość do połowy łydki. To spory atut z punktu widzenia pań, które chcą nieco zakryć masywne uda czy krzywe kolana. Materiał kończący się w połowie łydki optycznie wysmukla nogi, a już szczególnie, gdy na stopy założysz cieliste szpilki czy też płaskie buty ze szpicem.

Pamiętaj natomiast, że spodnie capri paradoksalnie skracają sylwetkę i zaburzają jej proporcje. Dlatego można je polecić jedynie dość wysokim kobietom. Jeśli jesteś niska lub masz figurę gruszki, lepiej nie eksperymentuj z rybaczkami, bo sytuacji nie uratują nawet szpilki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.