Stanik na duży biust: poznaj zasady prawidłowego doboru bielizny

Mariusz Siwko
27.05.2019

Panuje powszechne przekonanie, że panie hojnie obdarzone przez naturę są szczęściarami i codziennie dziękują losowi za duży biust. To jednak nieprawda. W rzeczywistości obfite piersi są nie lada problemem, bo znacznie utrudniają stworzenie efektownej, a przy tym gustownej stylizacji. Ponadto duże piersi bardzo obciążają kręgosłup. Niestety, większość posiadaczek obfitego biustu popełnia też kardynalne błędy w doborze stanika – dotyczy to aż 80% Polek. O jakich zasadach trzeba więc koniecznie pamiętać?

Wizyta u braffiterki

Jeśli do tej pory nigdy nie korzystałaś z pomocy specjalistki z zakresu dobierania bielizny, to jak najszybciej nadrób zaległości. Będziesz bardzo zdziwiona, gdy dowiesz się, że przez całe dorosłe życie nosiłaś za mały lub za duży stanik. Od razu też poczujesz różnicę zakładając dobrze dobrany biustonosz.

Twój biust nie tylko będzie ładniejszy pod ubraniem. Przede wszystkim przestaniesz narzekać na ciągłe bóle kręgosłupa i nóg, których nigdy nie wiązałaś ze źle dobranym stanikiem. Na rynku działa wiele niezależnych braffiterek, z ich pomocy można też skorzystać w porządnych sklepach z bielizną.

Kupuj bieliznę w dobrych sklepach

Nie przesadzaj, że nie stać Cię na zakup markowego stanika. Nie jest to przecież coś, co kupujemy bez przerwy. Dobry biustonosz wystarczy Ci na minimum rok, dlatego powinnaś zainwestować te 150-200 złotych w porządny produkt, który będzie perfekcyjnie dobrany do Twojego biustu.

Poza tym pamiętajmy o bardzo ważnej kwestii: tylko w specjalistycznych sklepach z bielizną można kupić staniki w dużych rozmiarach. Na pewno zauważyłaś, że w tzw. sieciówkach „magiczną granicę” stanowi miseczka 85D, a przecież nie brakuje pań nawet w rozmiarze K.

Nie wybieraj przypadkowego fasonu

Stanik dla pani o obfitym biuście wcale nie musi być nudny. Producenci oferują mnóstwo fasonów dużych rozmiarach, jednak tutaj wybór nie powinien być przypadkowy. Panie hojnie obdarzone przez naturę zwykle świetnie wyglądają w stanikach typu full-cup (z trójdzielnymi miseczkami okalającym całą pierś).

Ciekawym wyborem może być również stanik w typie gorsetu (czyli tzw. bustier), biustonosz typu spacer 3D (z miseczkami bez szwów) czy szalenie modny minimizer (fajny na co dzień, gdy chcesz optycznie zmniejszyć biust).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.