5 pomysłów na oryginalne zaproszenia ślubne

Krzysztof Jagielski
23.05.2016

Zaproszenia na ślub to jedna ze spraw, którymi trzeba zająć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Ogrom wzorów może jednak przyprawić o ból głowy. Większość par nadal wybiera tradycyjne bileciki z informacją o ślubie i weselu, jednak zaproszenia ślubne wcale nie muszą być sztampowe. Jeśli szukasz oryginalnego, nietypowego wzoru, którym będziesz mogła zaskoczyć swoich gości, poznaj 5 naszych pomysłów:

  1. Zaproszenie ze zdjęciem – chodzi tu oczywiście o zdjęcie Narzeczonych umieszczone na pierwszej stronie zaproszenia lub w środku. Taki bilecik jest bardzo osobisty i świetnie pokazuje relacje między przyszłą Parą Młodą. Oczywiście największe znaczenie ma tu wybór odpowiedniej fotografii. Zdjęcie może być zwariowane, zabawne, romantyczne albo eleganckie – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Można wybrać coś z domowego archiwum albo poprosić fotografa, by zrobił kilka zdjęć.
  2. List w butelce – zaproszenie na ślub wcale nie musi znajdować się w kopercie. Równie dobrze można wykorzystać stylizowane butelki. Do środka wkładamy zwinięty w rulon pergamin z infomacjami o uroczytości. Butelkę można ozdobić muszelkami albo węzłami żeglarskimi. Goście na pewno będą zaskoczeni, a po uroczystości mogą postawić taką butelkę na półce w formie ozdoby. Takie oryginalne zaproszenie świetnie sprawdzi się u osób kochających wodę, żaglówki czy po prostu nasz polski Bałtyk.
  3. Stara gazeta -  bardzo fajny i oryginalny pomysł dla odważnych par. Zaproszenie w formie gazety można zaprojektować samodzielnie albo zlecić to grafikowi. Na dużej stronie umieszczamy tytuł gazety np. "Dziennik Miłosny", wstawiamy zdjęcie przyszłej Pary Młodej i informacje o uroczystości. Można też napisać krótkie żartobliwe artykuły o tym, jak Narzeczeni się poznali, co lubią wspólnie robić itp. Gazeta może mieć jedną stronę albo kilka, jeśli para ma fajne, oryginalne pomysły. Takie zaproszenie z pewnością zrobi wrażenie na gościach i będzie dla nich świetną pamiątką.  
  4. Postaci z kreskówek albo plakat filmowy – tu przyda się pomoc plastyka albo doświadczonego grafika. Na zaproszeniu możecie umieścić siebie w roli postaci z bajek lub bohaterów ulubionego filmu. W zależności od upodobań wcielicie się w Bonda i jego dziewczynę, parę z Titanica albo innych zakochanych. Wszystko zależy od upodobań i gustu.
  5. Z motywem przewodnim – może nim być dosłownie wszystko, co jest w jakiś sposób związane z przyszłą Parą Młodą. Jeśli macie ciekawą, nietuzinkową pracę albo fajne hobby, możecie to wykorzystać na zaproszeniach. Przykłady? Często jeździcie na rowerach? Możecie zrobić zaproszenie w kształcie koła od roweru. Pracujecie w radiu? Nagrajcie zaproszenie swoimi głosami i rozdajcie gościom na pendrivach lub płytach. Kochacie góry? Użyjcie fotografii polskich Tatr. Pomysłów są tysiące, a ograniczeniem jedynie Wasza wyobraźnia.

Wybór zaproszenia z pewnością nie należy do łatwych decyzji. Warto to dobrze przemyśleć i zwrócić uwagę na to, by zaproszenie pasowało do całej ślubnej stylizacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.