Chcesz kupić suknię ślubną taniej? Sprawdź skuteczne sposoby

Krzysztof Jagielski
20.06.2018

Suknia ślubna to ten element, na którym żadna z nas nie chciałaby oszczędzać. Marzą nam się przepiękne, unikalne kreacje uszyte na zamówienie. Jest tylko mały problem: za taką przyjemność trzeba słono zapłacić. Suknia, wcale nie wyjątkowo szałowa, potrafi kosztować kilka tysięcy złotych i takie kwoty nikogo nie dziwią. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić na tym wydatku, to przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka sprawdzonych sposobów.

Kup od koleżanki

Jeśli w ostatnich 2-3 latach któraś z Twoich koleżanek czy przyjaciółek brała ślub, to koniecznie zapytaj, czy nie ma jeszcze swojej sukni. W sytuacji, gdy nosicie podobny rozmiar, problem zostanie od razu rozwiązany. Taką suknię możesz albo odkupić, albo pożyczyć na swój ślub i wesele. Na pewno się dogadacie.

Kup od obcej osoby

W Internecie znajdziesz zatrzęsienie ofert sprzedaży sukni ślubnej. Z reguły ceny są niższe o 50-70% w stosunku do sklepowej. Taka suknia najczęściej jest w dobrym stanie, nie była przecież noszona przez wiele dni. Pamiętaj jednak, by zawsze ustalić odbiór osobisty i wcześniejszą przymiarkę. Jeśli suknia nie leży idealnie, to oceń, czy da się ją dopasować w zakładzie krawieckim.

Idź na wyprzedaże

Nie wszyscy wiedzą, że salony ślubne także organizują wyprzedaże. W tej branży moda zmienia się bardzo często. Jednego roku popularne są kroje z efektownym trenem, kolejnego panny młode wybierają raczej ściśle dopasowane sukienki. Salony muszą też regularnie wymieniać kolekcje, dlatego chętnie wyprzedają gotowe suknie po bardzo atrakcyjnych cenach. Rabaty rzędu 20-30% są na porządku dziennym.

Rada

Jeśli chcesz mieć spory wybór modeli wyprzedażowych, to odwiedź okoliczne salony pod koniec grudnia lub na początku stycznia. Wtedy do sprzedaży wchodzą nowe kolekcje.

Idź do komisu

Komisy sukien ślubnych cieszą się bardzo dużą popularnością i działają w praktycznie każdym większym mieście. W zależności od polityki komisu, suknie są albo sprzedawane, albo wypożyczane. To świetny sposób na duże oszczędności, bo zamiast wydać na kreację np. 3000 złotych, możesz zainwestować tylko kilkaset złotych. W dodatku komisy dbają o to, by oferowane suknie były w bardzo dobrym stanie i prezentowały aktualne trendy w modzie ślubnej.

Wysil się na kreatywność

Jeśli masz talent do projektowania, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś stworzyła szkic wymarzonej sukni ślubnej i zleciła jej uszycie krawcowej. Z pewnością będzie to odrobinę tańsze niż zakup gotowej sukienki. Problemem może być tylko znalezienie odpowiedniej krawcowej. Pamiętaj również, by decydując się na zlecenie uszycia sukni, nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Nie chciałabyś przecież dowiedzieć się na np. tydzień przed ślubem, że krawcowa jednak się nie wyrobi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.