Czego lepiej nie kupować młodym w prezencie ślubnym?

Krzysztof Jagielski
17.01.2023

Dostałaś zaproszenie na ślub i już zachodzisz w głowę, jak rozwiązać kwestię prezentu? Najprościej byłoby wręczyć tradycyjną kopertę, ale wiadomo, jak to jest – nie każdy może sobie pozwolić na podarowanie młodym np. tysiąca złotych (a dziś jest to w zasadzie taki standard). Alternatywą może być zakup prezentu, przy czym pamiętaj, aby w ogóle nie brać pod uwagę kilku rzeczy, które wymieniamy w naszym poradniku.

Pościel

Taki prezent nie jest mile widziany, ponieważ kojarzy się z podarunkiem od cioci czy babci. W dodatku większość par młodych mieszka ze sobą przed ślubem i z pewnością kolejny komplet pościeli nie jest im do niczego potrzebny. Podobnie zrezygnuj z pomysłu podarowania ręczników, ciepłej kołdry etc.

Sprzęt AGD

Mogłoby się wydawać, że to dobry pomysł na prezent ślubny, ale w rzeczywistości lepiej nie brać go pod uwagę. Po pierwsze: nie wiesz, czego młodzi mogą potrzebować. Po drugie: nie wiesz, czy w ich kuchni jest w ogóle miejsce na kolejny sprzęt. Po trzecie: nie znasz ich preferencji w zakresie marki, parametrów, designu etc. Odpuść.

Drogie, a niekoniecznie pożądane elementy wyposażenia domu

Mamy tutaj na myśli wszelkiego rodzaju obrazy, rzeźby, sztukę nowoczesną, zasłony i wiele innych rzeczy, które może i wyglądają świetnie, ale niekoniecznie zachwycą parę młodą. Są to dość kłopotliwe prezenty, ponieważ nigdy nie ma pewności, czy uda się je sprzedać, a nie można też puścić ich dalej w obieg.

Ubrania

Trudno sobie wyobrazić, aby jakakolwiek para młoda chciała dostać w prezencie ślubnym ubrania. Nie dość, że ciężko będzie trafić z rozmiarem, to jeszcze nie możesz mieć 100% pewności, jaki styl ubierania preferują nowożeńcy.

Pobyt w hotelu/wyjazd z biurem podróży

Niby fajny pomysł, ale jednak nie do końca. Młodzi prawdopodobnie mają już zaplanowany jakiś atrakcyjny wyjazd poślubny, dlatego nie ma sensu uszczęśliwiać ich na siłę czy stawiać ich w kłopotliwej sytuacji, gdy muszą wybrać się np. do hotelu, którego sami nigdy by nie zarezerwowali (nie ten standard, nie ta lokalizacja etc.).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie