Czy po ślubie nadal trzeba nosić pierścionek zaręczynowy?

Antoni Kwapisz
25.04.2024

Decyzja o noszeniu pierścionka zaręczynowego po ślubie to kwestia indywidualna. Są panie, które po zawarciu małżeństwa od razu chowają pierścionek do szkatułki, inne natomiast przekładają go na sąsiedni palec lub drugą dłoń. Nie wiesz, na którą opcję się zdecydować? Sprawdź zatem nasze wskazówki.

Pierścionek i obrączka na tym samym palcu

Wiele młodych mężatek decyduje się na noszenie zarówno pierścionka zaręczynowego, jak i obrączki ślubnej na tym samym palcu. Nie ma w tym nic złego, o ile oczywiście nie przeszkadza Ci duża ilość biżuterii u jednej dłoni.

Noszenie tylko obrączki ślubnej

Niektóre panie wybierają noszenie wyłącznie obrączki ślubnej, szczególnie jeśli pierścionek zaręczynowy jest dużych rozmiarów, okazał się niewygodny w codziennym noszeniu lub też jest bardzo wartościowy i mógłby budzić niepotrzebne zainteresowanie.

Poza tym są panie, dla których to obrączka powinna stanowić jedyną ozdobę noszoną na palcu.

Noszenie pierścionka zaręczynowego na drugiej dłoni

Czasami, dla wygody lub ze względów estetycznych, pierścionek zaręczynowy po ślubie trafia na drugą dłoń. W ten sposób możesz zyskać estetyczne ozdoby obu dłoni, nie potrzebując dodatkowej biżuterii.

Zakładanie pierścionka zaręczynowego tylko na specjalne okazje

W ostateczności możesz po prostu schować swój pierścionek zaręczynowy, przechowywać go w szkatułce czy w kuferku i zakładać tylko wtedy, gdy tworzysz wyjątkową stylizację, na przykład wieczorową, weselną, komunijną etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie